gotowanie

Wszystko co związane z kuchnią i gotowaniem, pieczeniem...

Re: gotowanie

Postprzez Mateusz » 15 paź 2016, o 19:20

Gdy mam czas, chętnie gotuję, przygotowuję przystawki i sałatki. Za pieczenie ciast się nie biorę: po 1 nie lubię ciast, po 2 nie potrafię;)
Mateusz

Postprzez maczu » 28 paź 2016, o 13:06

Ja kocham gotowanie. Gotuję jak tylko mogę. Zdrowa kuchnia to u mnie podstawa.
maczu

Postprzez kubson » 4 lis 2016, o 13:09

gotować gotuję, raz lepiej raz gorzej ale nigdy w życiu się nie wezmę za wypieki ;D
kubson

Postprzez mebelki17 » 17 gru 2016, o 01:14

Ale wypieki wcale nie są takie trudne, to całkowicie błędne myślenie :D
mebelki17

Postprzez LidiaKa » 29 gru 2016, o 10:56

Lubię sama coś ugotować. Nie lubię gotowego jedzenia z supermarketu. Przeważnie gotuję sama obiady dla całej mojej rodziny.

Ostatnio edytowano 19 cze 2017, o 13:11 przez LidiaKa, łącznie edytowano 1 raz
LidiaKa

Postprzez Boleq1A » 14 sty 2017, o 16:55

Ja nauczyłem się gotować sam sobie na studiach. Na początku różnie mi to wychodziło, ale z biegiem czasu gotowałem co raz lepiej.
Boleq1A

Postprzez Matylda » 6 lut 2017, o 16:06

Pewnie, ze tak. W internecie jest na prawdę dużo przepisów opisanych szczegółowo krok po kroku jak daną potrawę przygotować. Jeśli będziemy robić wszystko tak jak napisane to potrawa na prawdę nam się uda i będzie bardzo smaczna. Kiedyś też robiłam tylko kotlety i rosół a teraz coś poszukam kupie składniki i gotuje. Wychodzi mi to coraz lepiej.
Matylda

Postprzez garg82 » 14 lut 2017, o 11:26

To prawda, wystarczy sobie poszukać i gotowe.
garg82

Postprzez xnm » 4 mar 2017, o 17:52

Sam jakiś czas temu zabrałem się za gotowanie. Nie mogę o sobie napisać,ze jestem w tym jakimś mistrzem. Niemniej lubię oraz wiem,że takie domowe gotowanie jest o wiele bardziej zdrowe niż kupowanie sobie gotowców w sklepach. Poza tym w sieci jest tyle stron z przepisami. Że wystarczy jedynie poszukać....
Banalnie prosty jest na przykład ten gulasz;
https://www.przepisy.pl/przepisy/dania- ... ski/gulasz

Zwykle gotuję na 2-3 dni. Drugiego dnia jest nawet smaczniejsze jak wzystkie smaki się ze sobą zmieszają.
xnm

Postprzez Unore » 24 mar 2017, o 11:46

Ja także chętnie gotuję. Dziś, chcę przygotować sałatkę gyros. Czy ktoś mógłby podać mi jakiś sprawdzony przepis? Sam, znalazłam ten: http://www.przepisy.pl/przepis/salatka-gyros-warstwowa - czy myślicie, że się nada?
Unore

Postprzez Łobuz » 15 kwi 2017, o 04:11

Zaciekawił mnie ten temat, albowiem na jednym regionalnych portali założyłem podobny. Niestety nie było tam wielu chętnych, aby napisać jak przygotowują sobie jedzonko. Same trolle. Cóż, może wstydzą się co jedzą? Ale dlaczego? Lubię czasem coś upichcić. Są to strawy proste, ot takie jak to w prostym domu polskiego emeryta, który nie dysponuje środkami płatniczymi w ilościach pozwalających na kupno np. ośmiorniczek.

Widzę tu liczne wpisy ale chyba żadnego konkretnego. Pozwólcie, że zacznę.

Do rzeczy więc: oto jedna z prostych potraw, które ongiś na sąsiednim portalu opisałem.

Propozycja śniadaniowa, dziś chyba wszyscy już po kolacji, tak więc kolejny posiłek mamy jutro rano:

„Otóż, posiadam słuszny kawałek szynki własnej roboty. Szynka z warstewką tłuszczyku jak się patrzy.
Na tym zrobimy sobie jaja na szynce. Bardzo prosta i bardzo smaczna potrawa.

Kroimy 3 lub cztery grubsze plastry szyneczki i wrzucamy na patelenke z odrobiną rozgrzanego masełka.

Ważna komunikata!

Patelenka musi być nieprzywierająca. Najlepiej teflonowa. Po zrumienieniu szyneczki odwracamy plastry na drugą stronę i wbijamy ostrożnie jajeczka. Jajeczka najlepiej od kur „drapiących” na podwórku, czyli od tzw. baby. Takie są najlepsze. Moja norma to cztery. Jajek nie bełtamy, bo będzie jajecznica. A o to przecież nam nie chodzi. Solimy i pieprzymy wg uznania. Smażymy do momentu, kiedy białko nam się zetnie, a żółtaczko będzie jeszcze wolne. Oczywiście, jeżeli ktoś nie lubi wolnego żółteczka może smażyć do skutku, aż się i zółteczko też zetnie. Ja uważam jednak, że to profanacja. Moja córa woli ścięte żólteczko. Na dodatek traktuje jaja keczupem. Nie wychowywałem tak własnego dziecka, ale co z robić? Ona za to dziwi mi się, jak można lubić jaja z wolnym żółtkiem.

Usmażone jajeczka ostrożnie zsuwamy z patelenki na talerz. Jeżeli dostępny jest świeży drobno posiekany szczypiorek, jest wskazany.

Spożywamy ze świeżym pieczywkiem, w pierwszej kolejności namaczając bułeczkę w wolnym żółteczku. Pyszota.

To na razie tyle.

Jutro poniedziałek, więc jeśli ktoś chce może spróbować.

Pozdrawiam

Jeszczę się tu pojawię.
Łobuz

Postprzez wojtek33 » 30 cze 2017, o 01:18

zupe na gwożdziu po cygańsku ostatnio http://www.kscc.pl firma cateringowa mi dostarczyła, pycha :)
wojtek33

Postprzez misi3k » 29 sie 2017, o 12:53

Hej,
dla mnie zawsze pomiędzy obiadem, a kolacją chce się coś pochrupać. Kocham słodycze i uwielbiam ciastka. Żona ostatnio przygotowała dla mnie ciekawe i zdrowie zaspokojenie moich zachcianek, zobaczcie http://myslowianki.pl/domowe-ciasteczka-zurawina/ są to ciasteczka z żurawiną. Są słodkie i bardzo zdrowe dodatkowo mają mało kalorii. Polecam wszystkim łasuchom :)
misi3k

Poprzednia strona

Powrót do Kuchnia