Nawigacja samochodowa jaką wybrać

Branża motoryzacyjna, samochody, motory, tuning...

Nawigacja samochodowa jaką wybrać

Postprzez dikol » 30 wrz 2014, o 16:10

Proszę o pomoc w wyborze nawigacji samochodowej z mapą Polski z dokładnymi planami miast .
Co proponujecie w cenie do 600zł.
Używa ktoś takiej nawigacji samochodowej Blow ?
dikol

Re: Nawigacja samochodowa jaką wybrać

Postprzez loczek » 30 wrz 2014, o 19:32

Ja kupiłem smartphone z androidem wgrałem automapę i śmiga. Nie potrzeba internetu wszystko działa offline nawet w tym telefonie nie mam karty SIM kupiłem go specjalnie tylko pod nawigację. Bierz pod uwagę że na smartphona możesz wgrywać nawigacje jakie chcesz na nawigacji już niekoniecznie trzeba kombinować odblokowywać itd. Tanio dzisiaj można wyrwać np. HTC HD 2 ze starym Windows Mobile ale to nie wada bo pod ten system jest dużo nawigacji. Można też na niego wgrać Androida
loczek

Postprzez ktos » 2 paź 2014, o 12:58

Do 600zl to spora suma chyba że zależy Ci np pełnej legalnej wersji programu do nawigacji?
Bierz najtańszego Lark-a (200-250) z jakiegoś neonetu nieraz w biedronce się trafiają fabrycznie będzie tam jakaś mapamap ale każdego larka można,, domowym,, sposobem odblokować i mieć dostęp do Windowsa ce 5.0 i potem możliwości są nieograniczone z mapami.
Na Polskę proponuje automape (korzysta z map teleatlasa co 3-4 miesiące są kolejne najnowsze aktualuzacje) za granicą tez daje sobie świetnie rade ale osobiście po za krajem wole TomToma.
Ponadto będziesz mógł na niej uruchomic:
Igo, miomap i wiele innych które działają na wince 5.0
ktos

Postprzez Mapa » 10 paź 2014, o 14:03

Nie ma to jak mapa i koleżanka obok na siedzeniu
Mapa

Postprzez peter9731 » 27 sty 2015, o 09:36

Wg mnie nie tak bardzo istotna jest marka nawigacji jak sam program do nawigacji. Najlepiej celuj w coś z automapą, osobiście dobrze wspominam.
peter9731

Postprzez Nince1986 » 28 sty 2015, o 11:58

Jeździłem 4 lata z AutoMapą. Wkurzało mnie długie ładowanie na starcie. Od włączenia do wczytania trasy ok 2 minut. Poza tym nawigacja spisywała się znakomicie. Miałem AM EU, byłem z nią we kilka Francji, ale głównie jeździłem po Polsce. Tak we Francji , jak i w Polsce nigdy mnie nie zawiodła. Żona słyszała czasem moje narzekanie na długi start i sprawiła mi niespodziankę TomTom Live trafic 1005 HD. Nawigacja 5 razy droższa od poprzedniej. Start i wgrana trasa po ok 20 sekundach, wszystko super, tylko wyznaczanie tras beznadziejne. Jak znasz drogę, to możesz ją mieć włączoną, tylko nie zawsze jedź tam gdzie Cię prowadzi. Jak nie znasz trasy, to najpierw wyznacz sobie trasę np. na Targeo.pl i potem wprowadź do swojego Tom Tom-a. Jeżdżę już dwa lata z tym Tomem i szkoda mi tych wydanych pieniędzy, bo w międzyczasie z aktualizowałem mapę i live Trafic w sumie za 500 zł. Myślę o zmianie. Mam pytanie ile od włączenia trwa wyznaczenie trasy w Modecom MX? A może ktoś użytkuje Alga Prima An 5050 HD BT
Nince1986

Postprzez bobas1232 » 10 lut 2015, o 10:25

Można by też pomyśleć o kupnie jakiejś aplikacji na smartfona, jakiś navigon czy coś. Zawsze to jedno urządzenie mniej, a telefon zazwyczaj się ma przy sobie. Dokupić tylko ładowarkę samochodową z 1A, żeby dała rade uciągnąć i tyle :)
bobas1232

Postprzez p,s » 10 lut 2015, o 10:55

marka nie ważna. podstawa to duży wyświetlacz i żeby było wejście na kartę pamięci. ja osobiście preferuję tom tom, automapa podaje jak dla mnie za dużo niepotrzebnych informacji ale to oczywiście co kto lubi
p,s

Postprzez slaw » 10 lut 2015, o 12:21

Jeżdżę na międzynarodówce wiele lat i jeśli szukasz nawigacji na Polskę to polecam też właśnie AutoMape. Na Anglii i innych krajach nie sprawowała mi się dobrze ale na kraju doskonale. MapaMap tez jest dobra i jest zainstalowana w niektórych nawigacjach standardowo. Ja kupiłem urządzenie u pana Rafała w Wyrzysku, jest zainstalowana MapaMap ma 5 cali i bardzo szybko szuka satelity i ustala trasę.Cena i jakość bardzo dobra.
slaw

Postprzez Peter » 10 lut 2015, o 13:37

Używam nawigację BLOW 43FBT i do niej Automapę Polski http://www.automapa.pl/?PEI=35489&lng=PL , wszystko działa bez zarzutu i bezproblemowo współpracuje. Ważne - po zakupie automapy zarejestruj się na w/w stronie, unikniesz problemów z aktualizacjami automapy. Po rejestracji otrzymujesz na maila powiadomienia o dostępności aktualizacji i możliwości jej pobrania. Aktualizacja automapy ważna 1 rok, potem wykupujesz subskrypcję na kolejny rok za oczywiście niższą cenę 76 zł.
Peter

Postprzez nawigator » 10 lut 2015, o 16:54

ja polecam iGo. kup sobie jakiś tablet na androidzie z Gps. ściągasz igo kopiujesz i śmiga aż miło. szybko liczy trasy i się nie zacina. ja ma GoClever t76 TV. Ma funkcję oczywiści GPS. ściąga TV naziemną a przede wszystkim ma wyświetlacz 7" a to już robi różnicę w porównaniu do 5" nie wspominając o 3,5". Oprócz tego może służyć jako rejestrator jazdy bo ma też taką funkcję w standardzie i nagrywanie podczas jazdy jest też ok - wiadomo że to nie GoPro ale zadowala.
Co do samej firmy GoClever to chińszczyzna jak wszytko inne przereklamowane obecnie na rynku. w każdym bądź razie ja tam nie narzekam. aha i koszt takiego tabletu to zaledwie ok 400zł ale można wyhaczyć nieraz taniej
nawigator

Postprzez Gość » 11 lut 2015, o 10:28

W nocy to można nawigować za pomocą gwiazd.
Problem jest wtedy, kiedy mamy noc zachmurzoną, albo dzień.
Ale słyszałem, że podobno Amerykanie, a także Rosjanie za pomocą rakiet umieścili wysoko, a potem pozrzucali na ziemie specjalne anteny, które spadają w nieskończoność na ziemie.
Jednak odległość od poszczególnych anten jest stała. Możliwe jest także określenie w jakim miejscu w danej chwili się taka antena znajduje.
Ponoć w sprzedaży można dostać pewne odbiorniki, które łapią sygnały z tych anten i przeliczając sygnały, pochodzące z kilku źródeł, są w stanie obliczyć w jakim położeniu znajduje się odbiornik w stosunku do pozostałych anten.
To jest postęp techniczny, po możemy znać swoje położenie, zarówno w dzień, jak i zachmurzoną noc!
Gość

Postprzez keto » 18 lut 2015, o 11:22

Interesujące :)
keto

Postprzez drajwer » 18 lut 2015, o 13:02

Trzy lata jeżdżę na Navigonie. Porównanie mam tylko do Automapy - ani gorszy ani lepszy w temacie wyznaczania tras. Wyznaczona trasa niezależnie od fyrtla taka sama (podczas jazdy, kiedy znajomy ma z ciekawości włączoną swoją), komunikaty w tym samym momencie. Kiedy jadę innym autem i nie mam gdzie umieścić urządzenia - leży na siedzeniu i bez problemu można polegać wyłącznie na komunikatach głosowych.
Z mega pomocnych funkcji na ekranie - asystent pasa oraz wyświetlanie nazwy miejscowości, na którą należy zwrócić uwagę przy zbliżających się drogowskazach (w kolorze takim, w jakim obowiązuje w danym kraju). Mapy europy bogatsze niż PL (mam porównanie do Niemiec), ale punty POI trzeba sobie ograniczyć, bo już w Wyrzysku miejscami za dużo ikonek na mapie. Aktualizacje póki co - rzadko, bo co ok. pół roku.

Automapa (używałem może z dwa miesiące) - super sprawa z wyświetlaniem pikietażu (słupki hektometrowe z numerami kilometrów i setek) - bardzo pomocna kiedy jedziesz z CB-Radio (czasami słupki są połamane,zarośnięte czy zachlapane a dostajesz info na CB, że "na km 202 piątym słupku grill stoi"). ;-) Jedyne czego mi w Navigonie brakuje.

I najważniejsze: jak ktoś wspomniał KONIECZNIE SMARTFON! I to nie pierwszy z brzegu. Jeśli Angry Birds ładują się dłużej niż 10 sekund odpuść sobie to urządzenia jako urządzenie do navi, bo będziesz potem wystawiał komentarze jak wyżej, gdzie wyznaczanie trasy jest czymś wogóle zauważalnym :-) Jeśli kupisz kiepskie urządzenie nastaw się na wk***jącą responsywność grafiki, przesuwu mapy, wyszukiwarki czy wgl reakcja na dotyk będzie gorsza niż w Wyrzyskim bankomacie.
drajwer

Postprzez drajwer » 18 lut 2015, o 13:15

Do konkretów dodam jeszcze urządzenie: ja akurat działam na iPhone 4s (czyli najstarszy powszechnie rozpoznawalny w PL model) porównywalnym modelem na Andro jest Samsung GS3. Innych smartfonów nie znam dobrze, więc nie mam prawa dyskutować, ale te modele i prawdopodobnie porównywalne innych firm nie kosztują już wielkich pieniędzy nawet luzem bez umowy, więc jeśli navi w telefonie Ci nie przeszkadza to jest to smartfon jest dobrym wyborem.
drajwer

Postprzez austavus03 » 30 kwi 2015, o 08:48

Również myślę, że obecnie smartfon jest lepszym rozwiązaniem niż nawigacja, a na pewno wygodniejsze.
austavus03

Postprzez Eldo » 19 lis 2016, o 12:35

testował ktoś tego yanosika? słyszałem że ostatnio online było na nim 100 tyś ludzi. A ja mam problem żeby dojechać do http://www.wnstudio.com.pl i pewnie sobie bym go załatwił skoro tyle ludzi to ma.
Eldo

Powrót do Motoryzacja