Probosz i wikariusz odchodzą

Czyli plotki, nieoficjalne informacje, o których się mówi na mieście

Re: Probosz i wikariusz odchodzą

Postprzez abab » 21 cze 2017, o 13:54

kość napisał(a):GOŚĆ nie może przeboleć że PIS ma nadal wysokie poparcie od 39 do 42%.

GOŚC niech się ogłosi GURU i założy radio WUML, wtedy zobaczy ile będzie miał słuchaczy i jaka popularność.

No bo ma racje!
Kościół się po prostu sprzedał i tyle!
I kto ma stać na straży moralności, jeśli instytucja taka jak kościół popierając PIS, pobiera wszelkie plany i czyny tejże partii, czego przykładem jest otwarte poparcie kradzieży!
A kradzież jest przecież sprzeczna z dekalogiem.
No chyba, że papież Franciszek jest faktycznie antychrystem i to co kiedyś było złe teraz jest dobre, a co dobre jest złe!
abab

Postprzez Gość » 21 cze 2017, o 14:50

Gość ma rację.

Ponadto niektórzy biskupi krytykują uprawianie "religii smoleńskiej" czyli paliwa politycznego PiS-u bo z żałobą nie ma to nic wspólnego. Poza tym czy Panu Kaczyńskiemu umniejszona została żałoba gdyby jak każdy obywatel przeszedł się na Wawel jak każdy inny obywatel?? zachowuje się jak Car zachłyśnięty swoją władzą, chory z nienawiści. Poza tym czy ktoś czytał co robił Rajmund Kaczyński?
Gość

Postprzez siwy » 25 cze 2017, o 09:37

A na wikarego przychodzi Waldemar Indycki. Mega wporzo gość. Oto wywiad z nim:
http://www.expressbydgoski.pl/region/a/ ... ,10824520/
siwy

Postprzez ość » 25 cze 2017, o 10:18

Ten GOSĆ to jakis komuch lub TW co jeszcze nie odbył pokuty a już chce pouczac innych. Najpierw głowe ma posypać popiołem i do pustelni odbywać pokute.
ość

Postprzez Gość » 25 cze 2017, o 12:54

ładnie ksiądz się pożegnał ,powiedział dużo prawdziwych słów ,najbardziej żenujące jest to ,że Ci którzy to zrobili z podniesioną głową są na mszy i zero skruchy i wstydu. Ale z drugiej strony nie ma co się dziwić jakie wykształcenie taki rozum tylko wyśmiewać innych potrafią i gęba nadrabiać a niech spojrzą na siebie bo kasa i układy się kiedyś skończą a głupota pozostanie do końca życia . :lol: Szkoda ,że wikariusz też odchodzi ,prawdziwy ksiądz z powołania.
Gość

Postprzez djdnbknmb » 25 cze 2017, o 19:08

Witam! Czytając te opinie stwierdzam jednoznacznie - w Wyrzysku jest bardzo dużo nienawiści i obłudy wśród mieszkańców. Jesteście po prostu ohydni. Brzydzę się tym miastem. To jest porażka - kupa przydupasów i nic więcej w tym okrutnym mieście. Stwierdzam fakty, ponieważ kilka lat mieszkałem w tym okrutnym mieście. Brak słów! Jak można takie głupoty wypisywać na swoich księży, a co gorsza mieszać Kościół do polityki. Tak jak całe to miasto jesteście "ZEREM". To miasto jest chore. Powodzenia!!!!!!!!!!!!!!
djdnbknmb

Postprzez Kasia » 25 cze 2017, o 19:26

Niestety przykre ale prawdziwe. I mimo ze trochę ciosanie napisal przedmowca to zgadzam sie w 100%. Kazdy ma swoje wady i zalety. Ale niech kazdy spojrzy w swoj ogordek i zanim cokolwiek powie,to niech sie zastanowi. Przykra i smutna byla dzisiejsza msza. I to w sumie jest afront dla parafii ze po 7 latach proboszcz odszedl. Jest dziwny, dziki i czasami powie cos, ale nikomu nic nie zrobil zlego.Wrecz przeciwnie zrobil bardzo duzo dobrego. Generalnie sam sie staral o pieniadze zeby odnowic kosciol, plebanie, kaplice na cmentarzu czy zeby polozyc kostke na cmentarzu. Sam prosil o pieniadze. Wszedzie np gminy dofinansowuja remony kosciolow i obiektow sakralnych. I nie ma znaczenia czy wlodarze sa wierzacy czy nie. Bo te obiekty to ZABYTKI. I to wstyd zeby powtarzac cos, bo ktos powiedzial cos komus. Na zasadzie jednak baba drugiej babie. Nie wiem czy top domena wszystkich malych miejscowosci czy tylko TEJ. Nie widziales na wlsane oczy, nie slyszales na wlsane uszy to nie powtarzaj! Wstyd wyrzyszczanie, wielki wstyd. Tutaj nigdy dobrze nie bedzie dopoki beda ludzie, ktorzy beda zazdroscic, obmawiac i obsmiewac. Obluda wychodzi zewszad.
Kasia

Postprzez Gość » 25 cze 2017, o 19:45

Szkoda naszego księdza proboszcza ale może tam gdzie pójdzie ludzie go docenia a ksiądz będzie miał święty spokój od zawiści ludzi.... Naprawdę będąc na mszy aż wstyd słuchać jak można na księdza tak donosic tak gadać ..... Czy my jako społeczeństwo nie mamy innych zajęć nie mamy swoich problemów żeby mieszać się w takie coś ..... Uważam że ks Janusz był za dobrym księdzem za dobrym proboszczem na miasto Wyrzysk. !!!!!! Żaden ksiądz nie zrobił tyle co ksiądz Janusz żaden a to że była mowa o pieniądzach no za darmo się nie zrobi a przecież paneli czy farb z ścian nie zabierze prawda ....
Gość

Postprzez agnes » 25 cze 2017, o 20:10

Skoro ksiądz proboszcz był taki święty to dlaczego został wyprowadzony z plebani w kajdankach? Chyba nie przez plotki, bo to raczej nie jest podstawa do zakucia w kajdanki.
agnes

Postprzez Kasia » 25 cze 2017, o 20:24

Niech ten kto to widzial powie/napisze swoje imie i nazwisko. Niech sie przyzna, ze tak to bylem ja, widzialem osobiscie. Nikogo takiego nie spotkalam, ani z nikim takim nie rozmawialam. Kazdy tylko gada, ze jakis znajomy znajomego- skad inad 'zaufana osoba' oczywiscie- widzial. Ale jak pytam czy ty to widziales/ widzialas to nikt nie powie: tak, stalem i widzialem. Serio, wstyd z takimi ludzmi w ogole dyskutowac. Stronic od takich ktorzy plotki sieja, na zasadzie jedna pani drugiej pani. Latwo jest przypiac komus latke, tylko zadna menda nie pomysli ze taka latka mozna zycie zniszczyc drugiej osobie. I nie chodzi tu tylko o ksiedza, tylko o to malomiasteczkowe zaklamanie, oblude, zazdrosc. A w tym wypadku księdzu bedzie wszedzie lepiej niz w tej zapyzialej dziurze, w ktorej wszyscy zazdroszcza drugiemu i nie maja swojego zycia to sie interesuja czyims.
Kasia

Postprzez Gość » 25 cze 2017, o 20:28

Dokładnie ktoś coś usłyszy dopowie i jest hit wyrzyska tylko ile w tym prawdy .... A najlepsze są te kobitki starsze wychodząc z kościoła ten złodziej ten pijok ten brudas i tak dalej i tak dalej a tak może najpierw w swoje gniazdo spojrzeć patologia uciekać z tego miasteczka ....
Gość

Postprzez hes » 25 cze 2017, o 20:33

W każdej plotce jest ziarno prawdy czyż nie? Jakoś o innych ludziach takie ploty nie chodzą więc coś jest na rzeczy. Z resztą, to z aresztowaniem to jedna sprawa, a co powiecie na to, że ksiądz wikariusz wynajął sobie sam pokój u kogoś i nie mieszka na plebani w przygotowanym przez proboszcza mieszkaniu? Chyba nie wyprowadził się dlatego, że było mu tam dobrze.
hes

Postprzez Kasia » 25 cze 2017, o 20:44

I tutaj mamy kolejny przyklad tego jak wyrzyszczanie interesuja sie drugim. Nic dodac nic ujac. Własnie o tym pisalam. Jak powiesz cos dobrego to ludzie zapominaja bardzo szybko. Ale jak cos zlego to beda rozpamietywac i dodawac niestworzone rzeczy. Szkoda slow na taka oblude. Serio interesuje was kto gdzie mieszka i dlaczego. Mnie to nie interesuje w ogole.
Kasia

Postprzez Gość » 25 cze 2017, o 20:51

Skąd ludzie takie informacje a ja nie raz widziałem jak ksiądz wikary wyjeżdża z podwórka i wjeżdża od proboszcza pewnie mieszkał gdzie indziej a tam tylko parkowal samochód ..... Chore naprawdę bajki opowiadacie
Gość

Postprzez hes » 25 cze 2017, o 21:05

Każdy swoje wie, gdyby nic złego się nie działo, proboszcz dalej by tu został.
hes

Postprzez Kasia » 25 cze 2017, o 21:13

A najwiecej wiedza ci co najgorsze rzeczy o drugim gadaja. Ci to sa zawsze najlepiej poinformowani.
Kasia

Postprzez hes » 25 cze 2017, o 21:17

Takie życie, nic nie zrobisz. Ludzie są tylko ludźmi, nie każdy może być tak szlachetny jak Ty i nie rozprzestrzenia plot. Ale gdyby każdy był idealny to o czym byś dyskutowała na forum? :) Pozdrawiam.
hes

Postprzez kasia » 25 cze 2017, o 21:25

miło mi, że uważasz mnie za szlachetną. również pozdrawiam. z całego secra
kasia

Postprzez Joanna xxxx » 25 cze 2017, o 23:17

Tak to bardzo przykre ze ksiądz proboszcz jak i wikary odchodzą . Obecnie mieszkam gdzie indziej ale od urodzenia mieszkałam w wyrzysku , tam zostałam ochrzczona, przyjelam bierzmowanie komunie św , i udzielono mi śubu , wiem jak to jest zaszczuć czlowieka , wiem tez jak czuje się szczegonie ksiądz proboszcz, ja osobiscie nic do niego nie mam szczerze mu współczuje ,ale tak to juz jest ludzie nie znają umiaru w słowach i czynach. Dla mnie osobiscie Ksiadz proboszc pozostanie zawsze w pamięci jako dobry duszpasterz i po prostu życzliwy przyjazny Kapłan Ta parafia jest byla i bedzie zawsze mi bardzo bliska.
Joanna xxxx

Postprzez Joks » 25 cze 2017, o 23:36

Czyli nie mieszkasz tu, gówno wiesz, ale wypisujesz swoje oceny o proboszczu, że taki fajny. Najpierw trzeba zasmakować, a potem pisać że fajny. A w ogóle jak można mówić o jakimkolwiek proboszczu, że jest fajny, albo dobry. Przecież to przedstawiciel mafii wśród nas.
Joks

Postprzez siwy » 26 cze 2017, o 06:59

Uwaga!!! Ksiądz Janusz Dróżkowski został skierowany do parafii w Wielowiczu, a nie jak wcześniej pisano, że do Radzicza.
Parafia Wielowicz to mała wioska (ok. 150 mieszkańców) leżąca niedaleko Sępólna Krajeńskiego.

U nas natomiast będzie ksiądz Mariusz Stachowiak (proboszcz) oraz Waldemar Indycki (wikary). Wszystkie zmiany dostępne na:
http://diecezja.bydgoszcz.pl/2017/06/25 ... ydgoskiej/

Życzę powodzenia nowym księżom, a na starym udanej posługi na nowych parafiach!!!!
siwy

Postprzez Gość » 26 cze 2017, o 08:37

A ja uważam że mafia to nie są księża tylko ludzie wredni ludzie którym w życiu się nie udaje którzy mają problemy a wola żyć życiem innych bo tak lepiej .od kiedy to chodzi się do kościoła dla ksiedza bo ja uważam że jeśli mam potrzebe to idę a chyba niektóre osoby idą tylko poto żeby jakąs sensacje się dowiedzieć i potem mieć do kawki na tydzień plotki .... Ludzie co jest w tym naszym mieście jeden na drugiego po co to .... A teraz co przyjdą nowi i co może lepsi tak pierwszy rok a potem też pokażą i co w tedy znów pojadą osoby na skargę znów będą pisać
Gość

Postprzez obserwator 123 » 26 cze 2017, o 12:31

Witam.Będąc na niedzielnej mszy świętej doznałem szoku po słowach byłego już proboszcza ,nie potrafi odejść z godnością tylko jeszcze na koniec musiał nawrzucać parafianom jak to miał ciężko gdy przyszedł do nas nie miał gdzie mieszkać, gdzie gotować ,więc pytam gdzie mieszkał ksiądz dziekan (jemu wystarczało to co było ,nie potrzebował marmurów).Więcej pokory proboszczu na nowej parafii.W innym wypadku może się skończyć tak jak u nas.Ksiądz ma służyć Bogu a nie dobrom materialnym o czym stale przypomina Ojciec Sw.
obserwator 123

Postprzez Joanna xxxx » 26 cze 2017, o 22:40

Sluchaj i czytaj wyraźnie co pisze panie mądry. Mieszkalam w wyrzysku od wieków i i za kadencji od poczatku do końca ks Janusza i wiem co mówię. A ty kim jesteś żeby mnie obrzucać obelgami .
Joanna xxxx

Postprzez Gość » 26 cze 2017, o 22:53

A ja uważam że bardzo ładnie powiedział prawdę nie było w tym nic złego a może powinien przeczytać te nazwiska którym to osobom tak bardzo ten ksiadz przeszkadzał w tedy było by prawdziwe odejście księdza ..... No szkoda szkoda a ciekawe co będą mówiły teraz te osoby o nowym księdzu poczekamy zobaczymy co on wniesie co on zrobi dla parafii a może nie będzie wolał jak ksiądz Janusz może pieniążki wyczaruje i będzie wspaniały i uwielbiany hahah
Gość

Postprzez Ślesin » 27 cze 2017, o 08:11

Z postów jakie tu przeczytałam to szkoda naszego proboszcza na Waszą parafię. Do dziś nie możemy uwierzyć, że ks. Mariusza nie ma w śród nas. Życzę Księdzu wielu Łask Bożych, dużo siły, zdrowia i życzliwych ludzi.
Ślesin

Postprzez Gość » 27 cze 2017, o 14:45

Ślesin napisał(a):Z postów jakie tu przeczytałam to szkoda naszego proboszcza na Waszą parafię. Do dziś nie możemy uwierzyć, że ks. Mariusza nie ma w śród nas. Życzę Księdzu wielu Łask Bożych, dużo siły, zdrowia i życzliwych ludzi.

Człowieku nie bądź śmieszny udając, że niby ze jakiegoś Ślesina jesteś.
Po za tym w Wyrzysku ludzie nie są tacy źli. Zresztą o tym świadczą wyniki wyborów w przeciągu ostatnich 5 lat.
Co prawda większość to debile, którzy głosowali albo na PIS, albo na PO, ale w porównaniu z innymi miastami jest tych debili zdecydowanie mniej, a na pewno mniej niż w Ślesinie!
Gość

Postprzez Gość » 27 cze 2017, o 18:04

Gość napisał(a):A ja uważam że bardzo ładnie powiedział prawdę nie było w tym nic złego a może powinien przeczytać te nazwiska którym to osobom tak bardzo ten ksiadz przeszkadzał w tedy było by prawdziwe odejście księdza ..... No szkoda szkoda a ciekawe co będą mówiły teraz te osoby o nowym księdzu poczekamy zobaczymy co on wniesie co on zrobi dla parafii a może nie będzie wolał jak ksiądz Janusz może pieniążki wyczaruje i będzie wspaniały i uwielbiany hahah
A może przywróćmy te gabloty na rynku i tam zrobić tablice pamiątkową z nazwiskami osób co przyczyniły się do wywalenia księdza hihi. Szkoda ,że nie byłem na mszy i ksiądz nie poszedł na całość z nazwiskami . Teraz to te osoby będą sponsorowały remonty skoro się tak udzielają hihi To tylko tutaj może się wydarzyć ,żeby grupka ludzi decydowała co ma być i kto na danym stanowisku a ludzie tylko gadają pokątnie a nie potrafią się przeciwstawić .
Gość

Postprzez Ślesin » 28 cze 2017, o 07:38

Po za tym w Wyrzysku ludzie nie są tacy źli. Zresztą o tym świadczą wyniki wyborów w przeciągu ostatnich 5 lat.
Co prawda większość to debile, którzy głosowali albo na PIS, albo na PO, ale w porównaniu z innymi miastami jest tych debili zdecydowanie mniej, a na pewno mniej niż w Ślesinie![/quote]

Ewangelia
(Mt 7, 1-5)

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą.

Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, podczas gdy belka tkwi w twoim oku? Obłudniku, usuń najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata».
Ślesin

Postprzez Ślesin » 28 cze 2017, o 07:46

Gość napisał(a):
Ślesin napisał(a):Z postów jakie tu przeczytałam to szkoda naszego proboszcza na Waszą parafię. Do dziś nie możemy uwierzyć, że ks. Mariusza nie ma w śród nas. Życzę Księdzu wielu Łask Bożych, dużo siły, zdrowia i życzliwych ludzi.

Co prawda większość to debile, którzy głosowali albo na PIS, albo na PO, ale w porównaniu z innymi miastami jest tych debili zdecydowanie mniej, a na pewno mniej niż w Ślesinie!

Ewangelia
(Mt 7, 1-5)

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą.

Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, podczas gdy belka tkwi w twoim oku? Obłudniku, usuń najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata».
Ślesin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O czym wróbelki ćwierkają...