Dom Dziecka

Historia naszej małej ojczyzny, wspomnienia, refleksje, stare zdjęcia...

Dom Dziecka

Postprzez Gość » 12 lis 2012, o 20:06

To prawda, iż we Wyrzysku istniał dom dziecka na ulicy Parkowej 8 zamiast gimnazjum.
A prawdą jest że tam straszy? Że kiedyś powiesił się tam woźny? Że dzieci się tam zabijały?
Słyszałam te plotki i słyszałam też że tam straszy! Nie wierze w to, ale nawet jeśli? to, czy
powinni przerabiać DOM DZIECKA na GIMNAZJUM???
Gość

Re: Dom Dziecka

Postprzez Gość2 » 12 lis 2012, o 20:10

Według mnie nie powinni! Kto w ogóle wpadł na ten pomysł? No to trochę dziwne nieprawda?
Gość2

Postprzez Gość » 12 lis 2012, o 20:15

mnie straszylo juz 20 lat temu jak chodzilem do podstawowki pani Gordon od matematyki straszyla mnie ze jak bede nadal taki tepy to bede kopal dziure pod nadzorem cale szczescie mylila sie
:P
Gość

Postprzez Gość » 12 lis 2012, o 20:23

heh;) To w sumie dobrze ze nie straszy. Starsi gimnazjaliści opowiadają młodszym że straszy żeby się bali chyba;)
Też słyszałam wiele różnych historii ale w nie nie wierze, ponieważ jeszcze nigdzie nie widziałam ducha lub jakichś zjawisk dziwnych ;)
Gość

Postprzez Gość » 12 lis 2012, o 20:42

dziury pod nadzorem ha.... pamientam ale to straszyl p.borowczyk na ruskim super to czasy byly
Gość

Postprzez gość » 12 lis 2012, o 20:48

To prawda? zabijały się tam dzieci i woźny się powiesił?
Ktoś wie coś na ten temat???
gość

Postprzez kej » 13 lis 2012, o 18:46

Nie wiem czy woźny jakikolwiek się powiesił, ale jedyny którego tak chodząc poznałam miał wielki autorytet i był KIMŚ w tej szkole. Przezwisko ZOLTAR pasowało do niego jak ulał i wywoływało strach , ale prywatnie to sympatyczny pan. I była jedna woźna, miła, ciepła kobieta. Niestety, już nie żyje, Pani Grzankowa... szkoda, że dziś takich ludzi już w szkołach nie ma ....
kej

Postprzez qrz » 14 lis 2012, o 17:43

Oczywiście że był tam Dom Dziecka dziecino. Specjalnie na ten cel ten gmach zbudowano, a że było to w 1937 roku to dla ciebie biedna dziecino już prehistoria pewnie. Poczytaj sobie "Dzieje Wyrzyska", może maja w szkolnej bibliotece, a czytanie NIE BOLI. :lol:
qrz

Postprzez qrz » 14 lis 2012, o 17:51

Drugi, a chronologicznie pierwszy dom dziecka to była "ochronka", obecny budynek parafialny. Był tam sierociniec prowadzony przez siostry zakonne i przez jakiś czas po 1 wojnie - szpital. Głupoty o tym że tam się ktoś powiesił albo ze dzieci się zabijały to możecie włożyć między bajki. To przyszło chyba z wasza durną modą na straszenie (że np. w parku grasuje yeti) :lol:
qrz

Postprzez Gość » 14 lis 2012, o 20:22

same domy dziecka byly w Wyrzysku przed wojna a szkol niebylo? dletego to pokolenie wyroslo na tzw. SIEROTY
Gość

Postprzez Gość » 14 lis 2012, o 20:23

Gość napisał(a):same domy dziecka byly w Wyrzysku przed wojna a szkol niebylo? dlatego to pokolenie wyroslo na tzw. SIEROTY
Gość

Postprzez Gość » 15 lis 2012, o 19:22

Aha to wszystko już wiem;) dziękuję za informację;)
Gość

Postprzez mhc » 15 lis 2012, o 21:42

"sierota" to jestes ty baranku boży. A szkoły były dwie, polska i niemiecka. A w pewnym okresie było nawet progimnazjum.
mhc

Postprzez Gość » 17 lis 2012, o 01:10

ty pewnie chodziles do tej niemieckiej dziadziuniu he he
Gość

Postprzez Gość » 17 lis 2012, o 01:12

to gdzie byly te szkoly madralo jak tam byl dom dziecka
Gość

Postprzez El... » 17 lis 2012, o 20:10

Nie jestem sierotą!!!! Po prostu chciałam wiedzieć!!
El...

Postprzez ciekawy » 29 gru 2012, o 22:14

Odświeżając temat pragnę zapytać dyrekcję i pracowników gimnazjum o rzekome strachy w Waszej placówce. Zasłyszałem tu i ówdzie, że nawet panie, które sprzątają szkołę wiedzą dużo na ten temat. Mam nawet świadka, który widział dziwne światła w kształcie krzyża w oknach tej szkoły. A może ktoś mi jeszcze wyjaśni sprawę sławnej klasy informatycznej gdzie na zewnątrz są 4 okna, a w środku podobno 3?
ciekawy

Postprzez leciwy » 30 gru 2012, o 03:32

W dzień wasze gimnazjum wygląda jak zwykły nowy bezduszny budynek ale w nocy i ciemnymi wieczorami sprawa wygląda inaczej. Fakt wiem ,że dzieją tam się dziwne niepokojące sprawy ale kiedy wy jesteście w szkole w dzień w tak dużej grupie nie zauważacie tego. Natomiast wieczorami ,kiedy budynek pustoszeje sprawa wygląda inaczej jednak stracił on swój urok po remoncie i przeróbce na gimnazjum pamiętam tą szkołę przed przebudową. Gwarantuje ,że żadne z dzieci nie zostałoby tak na noc. Skrzypiące podłogi ,krzywe lekko zabrudzone ,pachnące grzybem ściany. Zdobione freskiem i pomalowane kilkuminimetrową warstwą farby poręcze. Pomieszczenia do ,których nikt nie wchodził. Strych z archiwum i piwnica z poprowadzonymi na wierzchu rurami. To nie jest taka zwykła bezduszna szkoła zresztą tak jak zspw stojące obok ruin starej świątyni wiele jest miejsc w naszym mieście ,które przyprawiaja o dreszcze.
leciwy

Postprzez znawca » 30 gru 2012, o 14:02

HSHAAHHA znak krzyża, a co jezus tam się uczył hahahaha Najgorsze bujdy opowiadają ludzie bardzo wierzący w celu spopularyzowania ich zabobonów. Gdyż nikt zdrowy nie wierzy w wyimaginowane postacie. Sam słyszałem nie jednokrotnie takie bajania. Pozdrawiam serdecznie.
znawca

Postprzez Głupek » 30 gru 2012, o 19:45

Witam!

Tak sobie czytam ten post i postanowiłem coś dodać od siebie :)

Nauka nie zaprzecza zjawiskom paranormalnym.
Pewnie większość niewytłumaczalnych zjawisk to legendy, jednak część z nich za kilkaset lat zapewne będzie odkryte.
W ogóle wiedza jaką ludzkość posiada teraz, to kropla w morzu wiedzy kompletnej.
Teraz wiemy więcej niż ludzie żyjący 1000 lat temu, ale zarazem wiedza ludzi, którzy będą żyć w 3012 roku, będą większa od naszej.
Jeżeli poprzednik nazywający siebie "znawcą" twierdzi, że jest taki oświecony i wie wszystko, to znaczy, że jest głupcem!
A dlaczego jest głupcem?
1. Ponieważ prawdziwe jest jest to, że wiedza nie jest czymś co się osiąga, tylko czymś do czego się dąży.
2. Nie możliwe jest aby jedna osoba posiadała całą wiedzę.
3. Nie możliwe jest również aby wszystkie żyjące osoby, posiadały wiedzę osób, które już nie żyją i tych co się urodzą.
Rozumowanie poprzednika jest kompletnie pozbawione sensu ponieważ zaprzecza punktom 1,2,3 :)
Głupek

Postprzez znawca » 30 gru 2012, o 20:37

Najmocniej Szanownego Pana upraszać pragnę, lecz Szanownego Pana jakże zacny rodzinny tytuł nie przystoi mojej skromnej osobie. Pozdrawiam serdecznie.
znawca

Postprzez ktt » 30 gru 2012, o 23:49

Spadaj stąd bp bredzisz bez sensu :mrgreen:
ktt

Postprzez znawca » 31 gru 2012, o 12:56

Apeluję o zachowanie kultury i zaprzestanie spamowania. Pozdrawiam serdecznie
znawca

Postprzez polak » 31 gru 2012, o 13:26

Właśnie!
Trochę kultury bydlaki, bo widać, że słoma z butów wam wystaje !
Tu nie ma co apelować, bo to zwykła zbiorowa durnota!
Normalnie to trzeba by było takich zapobiegawczo lać takich w pysk i tyle!
polak

Postprzez znawca » 31 gru 2012, o 14:39

Mój Pan Ojciec wychował mnie w duchu szacunku i opieki wobec zwierząt z pełną akceptacją ich drapieżnej natury. Tak też czynię po dziś dzień. Pozdrawiam serdecznie.
znawca

Postprzez Pan » 17 sty 2013, o 18:41

Ja też mam szacunek dla zwierząt, dla tego się z tobą zgadzam :)
Pan

Postprzez gość » 20 sty 2013, o 16:36

Domy dziecka były i będą Oczywiście ze względu na głupotę ich rodziców.Postarać się o dzieci nie problem,ale ich wychować to już zadanie dla wspaniałych rodziców-a takich jest mnóstwo
gość

Postprzez minor » 3 cze 2017, o 12:09

Ten dom dziecka o którym mówicie który kiedyś mieścił się w budynku obecnego gimnazjum to nie był dom dla sierot, tylko miał na celu pomoc dla dzieci z ubogich okolicznych rodzin (np. z majątków). Dzieci tam jeździły na turnusy ok. 3 miesięczne aby się podkarmić, podleczyć i poduczyć. A zbudował go starosta Ludwik Muzyczka. Buły tam piekne sale o wystroju z róznych regionów Polski, wykonane przez pana Topora, górala odbywajacego kare w miejscowy wiezieniu, a po wojnie mieszkajacego na ul. Łącznej. Sierociniec, czyli dom dziecka w obecnym tego słowa znaczeniu był w obecnym "domu parafialnym" i prowadziły go siostry zakonne.
Te wszystkie [b]bzdury [/u] do strachach to chyba wymyślił ktoś niespełna rozumu :lol:

Ostatnio przesunięty w górę 3 cze 2017, o 12:09 przez: Anonymous.
minor

Powrót do Wyrzysk dawniej...