A kto pamięta - ZABAWA

Historia naszej małej ojczyzny, wspomnienia, refleksje, stare zdjęcia...

Re: A kto pamięta - ZABAWA

Postprzez Gość » 24 lut 2014, o 13:40

to nie to miejsce :) To miejsce to skrót między osiedlem kwiatowym a okolicami gdzie jest stacja paliw :)
Gość

Postprzez aaa » 25 wrz 2015, o 16:38

Ja słyszałam 'porowa' i chodzi tu o sciezke za stacja benzynowa prowadzącą na osiedle kwiatowe
aaa

Postprzez Mirkoni » 18 maja 2017, o 09:22

'Porowa' to za moich czasów przedłużenie ul.Ślusarskiej dalej był Barani Smug, po lewej była Meli Góra a po prawej Cmentarz.
Kąpać się, chodziłem z chłopakami albo do " Żwirowni albo do Kąpielni, koło pieńka, dalej za Amtem i Głąbem były Uniwajdy albo dalej się szło się do Kuicha.." W piłkę grało się " na niemcu, koło Kotaraka albo koło pieńka, koło kina i na stadionie" - ktoś pamięta ?
Mirkoni

Postprzez pamiętam » 18 maja 2017, o 18:51

Tak,pamiętam tamte czasy.W piłkę grywało się m.in.na Grabówce i koło niemieckiego kościoła.
pamiętam

Postprzez Ona » 18 maja 2017, o 22:32

Fajnie,że wątek odżył :) to może kto i kiedy stworzył strzelnice?
Ona

Postprzez Gość » 19 maja 2017, o 07:14

gdzie w osieku było boisko wembley
Gość

Postprzez Gość » 19 maja 2017, o 09:12

Gość napisał(a):gdzie w osieku było boisko wembley

To nie jest o osieku tylko chyba gdzieś w Anglii !
Gość

Postprzez Mirkoni » 19 maja 2017, o 17:25

Strzelnice były dwie, jedna na Grabówce a druga koło kina, ta druga to KBKS- owa, (kiedyś były jeszcze: kulochwyt i wały boczne oraz resztki furtki wejściowej przy kinie i na końcu toru tzw. bunkier z pokrywą ochronną) dalej - to strome podejście do kina to był tor saneczkowy ( dojeżdżało się, na dobrych sankach aż do stawu a nawet SAM-u)..cdn.
Mirkoni

Postprzez RobertG85 » 22 maja 2017, o 14:04

Mirkoni napisał(a):Strzelnice były dwie, jedna na Grabówce a druga koło kina, ta druga to KBKS- owa, (kiedyś były jeszcze: kulochwyt i wały boczne oraz resztki furtki wejściowej przy kinie i na końcu toru tzw. bunkier z pokrywą ochronną) dalej - to strome podejście do kina to był tor saneczkowy ( dojeżdżało się, na dobrych sankach aż do stawu a nawet SAM-u)..cdn.

O tor saneczkowy pamiętam. To było coś niesamowitego. Na dobrych saniach to do SAM-u na luzie :)

_____
Duże piersi
Ostatnio edytowano 30 maja 2017, o 11:03 przez RobertG85, łącznie edytowano 1 raz
RobertG85

Postprzez Mirkoni » 22 maja 2017, o 14:55

Zastanawiam się gdzie odbywało się strzelanie z łuku (na stadionie?)...., w magazynach szkolnych, (przy starej stołówce i chyba na drugim piętrze w nowym skrzydle ) były całe zestawy z tarczami, opiekę nad tym sprawowała Pani Z.Błaszczyńska - były tam też rekwizyty teatralne - sztuki były wystawiane regularnie... - pamięta ktoś?

Historia strzelnic jest opisana w "Dziejach Wyrzyska"
Mirkoni

Postprzez Mirkoni » 22 maja 2017, o 15:03

Tor saneczkowy to kilka osób, które znam, będzie pamiętało! - " jazda na śledzia" i podbródek do szycia.... jazda z góry na tornistrze a i łyżwach - przykręcanych..... klimat...- hokej na Łobzonce, lodowisko dla wszystkich na stawie.....klimat!.
Mirkoni

Postprzez Gość » 22 maja 2017, o 15:18

Ściema z tym torem saneczkowym.
To w całej Polsce nie ma tak bogatego miasta, co by mogło sobie na takie coś pozwolić, a mamy uwierzyć, że w Wyrzysku coś takiego było!
Gość

Postprzez Mirkoni » 8 cze 2017, o 10:45

Gość napisał(a):Ściema z tym torem saneczkowym.
To w całej Polsce nie ma tak bogatego miasta, co by mogło sobie na takie coś pozwolić, a mamy uwierzyć, że w Wyrzysku coś takiego było!

Codzienna pielgrzymka do szkoły, inne priorytety, czas - zrobiły swoje, chociaż jeszcze widać profilowanie stoku..
Ja się TUTAJ urodziłem, wiem z kim, dokąd i gdzie chodziłem ....Howgh!
przypominam temat - A kto pamięta - ZABAWA -

Ostatnio przesunięty w górę 8 cze 2017, o 10:45 przez: Anonymous.
Mirkoni

Poprzednia strona

Powrót do Wyrzysk dawniej...