Mam problem alkoholowy

Działalność wszelkich organizacji i stowarzyszeń w naszej gminie.

Mam problem alkoholowy

Postprzez Gość » 23 mar 2014, o 23:03

Witam jestem alkoholikiem do niedawna bylem przekonany że sam sobie z tym poradze ponieważ w jekiejś częsci kontrolowałem moje picie bynajmniej tak myślałem teraz wiem że potrzebuje pomocy z zewnątrz ponieważ nałóg obrał inna taktyke chcialbym z kimś porozmawiać jak najszybciej i dlatego mam zapytanie czy w okolicy Wyrzyska jest jakaś grupa wsparcia dla osób z problemami takimi jak moje prosze o jakies namiary jakikolwiek kontakt
Gość

Re: Mam problem alkoholowy

Postprzez Basia » 24 mar 2014, o 07:06

Najlepiej zacząć leczenie w poradni w Wyrzysku. Zgłoś się tam i pogadać z terapeutą. Ja tak zrobiłam, jestem zadowolona, nie trzeba skierowania. :D
Basia

Postprzez Łobuz » 24 mar 2014, o 10:02

Alkoholikiem nie jestem. Żal mi ludzi, którzy mają to nieszczęście i popadli w nałóg. Znam kilku alkoholików osobiście. Jedni radzą sobie z problemem lepiej, drudzy gorzej. Z kontaktów z tymi ludźmi wywnioskowałem jedno. Ważna jest odpowiednia opieka w poradniach. Ważna jest pomoc najbliższych, ale najważniejsza jest determinacja własna. Jeżeli jej nie będzie, nie pomoże nawet najlepsza poradnia i specjaliści.

Życzę więc „Gościowi” powodzenia. I nie poddawać się. ;)
Łobuz

Postprzez KKj » 24 mar 2014, o 12:30

W Wyrzysku działa Klub AA.
KKj

Postprzez Jacek » 24 mar 2014, o 15:04

Tak jest, ja leczę się już od 2 lat. Jestem trzeźwy . Moja terapeutką to Kamila Kamińska, super!
Jacek

Postprzez Gość » 24 mar 2014, o 23:02

Proponuję nieco alternatywny sposób, dzięki któremu udało mi się rzucić palenie papierosów w ciągu jednego dnia.
Zdałem sobie po prostu sprawę z tego jak bardzo mnie to niszczy jak negatywny ma wpływ ma na wszystkie aspekty mojego życia.
Z alkoholem było podobnie, teraz nie upijam się co weekend a otwarta Finlandia stoi spokojnie od Sylwestra.
Wszystko dzięki filmom na stronie youtube , na które natrafiłem.
Wpiszcie sobie na Youtubie: "alkoholowy terror" Jest to niesamowity wykład prof. Żdanowa, który powinien być publikowany we wszystkich szkołach, żeby uświadomić naszą młodzież co robi z nami alkohol.
Dodatkowo w początkowej fazie oglądałem mase filmów motywacyjnych jak choćby z kanału na yotubie: "odważ się żyć" , kilka dobrych audiobooków, np. Anthonny de Mello - Przebudzenie, Anthony Robbins - Obudź w sobie olbrzyma , które zmuszają do przemyśleń itd.
Również dieta ma niebagatelny wpływ na samopoczucie i nie ma wytłumaczeń, że drogo, bo to, bo tamto, gdzie przecież pomarańcze są tańsze od jabłek i jednego piwa.
Jeżeli coś co robisz nie działa to przestań to robić i zacznij robić coś innego.
A co do grup wsparcia jestem sceptycznie nastawiony: w ten sposób jeszcze głębiej człowiek może utożsamiać się z problemem i środowiskiem, choć to zależy od człowieka.
Gość

Postprzez Łobuz » 25 mar 2014, o 08:33

Czy dobrym sposobem jest leczenie choroby alkoholowej na podstawie filmów z YouTube? Mam wątpliwości. Są tacy w Polsce, którzy badają przyczyny katastrofy smoleńskiej na podstawie filmów z YouTube. Jaki jest tego rezultat widzimy.
Oczywiście to kwestia wyboru. Ja jednak powierzyłbym swoje zdrowie specjalistom. I najważniejsza jest wola. Jeżeli jej nie ma to nic nie pomorze, ani filmy z YouTube, ani specjaliści. Nie wolno się załamywać.

A jeżeli chodzi o moje doświadczenia z nałogiem. Kiedy byłem bardzo młodym człowiekiem też postanowiłem rzucić palenie. I też zrobiłem to sposobem z dnia na dzień. Ot, po prostu wyrzuciłem napoczętą paczkę papierosów „Klubowe” do pieca i więcej do nich nie wróciłem. Na początku bywało ciężko, ale przetrwałem. Nie palę już 34 lata.
Myślę jednak, że z alkoholem jest trudniej. Trzeba bardzo chcieć. Może czasem pożegnać się z niektórymi kolegami, zmienić środowisko i nawyki.
Łobuz

Postprzez miron skrajny » 25 mar 2014, o 21:55

Są pijacy i alkoholicy a to nie to samo. Pijak moze łatwo zreztgnowac, alkoholik - nie.
Istota w organiźmie, jeden sie łatwo uzaleznia , drugi nie.
miron skrajny

Postprzez Petx » 26 mar 2014, o 13:16

Mój teść miał problemy z alkoholizmem. Pił codziennie na umór. Od ponad 8 miesięcy nie pije. Leczył się w ośrodku w Charcicach. Bardzo duży wpływ na przebieg leczenia ma rodzina, z którą spotykasz się na co dzień. Jeżeli ona Cię wesprze w trakcie leczenia i po leczeniu masz bardzo duże szanse na wyleczenie się z alkoholizmu i na dłuższe życie. Powodzenia.
Petx

Postprzez Ter 4 » 26 mar 2014, o 19:53

Jestem pełen szacunku dla tych osób, którzy potrafią się przyznać do choroby alkoholowej. Ci mają duże szanse na wyjście z nałogu.
Ter 4

Postprzez loczek » 13 kwi 2014, o 20:36

Własnie to samo miałem napisać uwazam że samo przyznanie sie ze ma sie z tym problem to połowa sukcesu. Zycze wszystkim naprawde wytrwałosci w walcę z tą chorobą. Pomyślcie sobie ile mozecie stracić przez picie. Z klubu AA czesto organizowane są jakieś bardzo tanie wycieczki, człowiek pijący może nie tylko zatracić siebie ale również swoją całą rodzinę, to co ma życiu do zrealizowania. Nie pijcie i realizujcie się, swoje marzenia. Zawsze pomyślcie sobie "Ile przez moje picie mi życia przeszło, co w nim mogłem zrobić. Zamiast ładować kasę w alkohol może jakaś inwestycja, wycieczka z żoną, mężem a może i samemu...
loczek

Postprzez abaddon1234 » 12 kwi 2017, o 15:00

którzy potrafią się przyznać
abaddon1234

Postprzez robert1q » 25 kwi 2017, o 08:07

To prawda, wystarczy sie przyznać, a to już coś.
robert1q

Postprzez hrabinia » 2 lip 2017, o 11:48

Ze wszystkiego da się wyjść :)

Ostatnio przesunięty w górę 2 lip 2017, o 11:48 przez: Anonymous.
hrabinia

Powrót do Organizacje i stowarzyszenia