Czerwone chusty jak za PRL-u

Działalność wszelkich organizacji i stowarzyszeń w naszej gminie.

Czerwone chusty jak za PRL-u

Postprzez btr » 2 mar 2015, o 21:54

Myśle o tych harcerzach na zdjeciu obok - widać czerwone chusty niektórym nadal miłe :mrgreen:
Jasne - mamy demokrację i wolno ..... ale to daje do myślenia.
btr

Re: Czerwone chusty jak za PRL-u

Postprzez abcde » 2 mar 2015, o 23:10

Ja czerwonych chust nie nosiłem bo bym się czuł jak sierota po PRL-u!
abcde

Postprzez Adrian Jackiewicz » 2 mar 2015, o 23:11

Co ma kolor do rzeczy? Chusta jak chusta. Nie dopisywalbym tu żadnej ideologii. Bardziej do myslenia daje kartka z napisem: "Zuch kocha Boga".
Ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe, na życie:
http://multiagencja-wyrzysk.wix.com/adrian-jackiewicz
Adrian Jackiewicz

Postprzez cbe » 3 mar 2015, o 08:32

"Zuch kocha Boga". A przedtem Lenina (i jego idee wiecznie żywe) i ideologię marksistowsko-leninowską. A tradycje trzeba podtrzymać stąd te czerwone chusty zwłaszcza opiekunów!
cbe

Postprzez mcu » 3 mar 2015, o 12:07

Adrianie, to fajnie że czerwień w Twojej świadomosci to tylko kolor. Wiedz jednak, ze nie dla wszystkich, Ja jako harcerz musiałem ja włożyc wraz z biała koszulą gdzies w 1952 roku chyba. To był odrażajacy przymus.
mcu

Postprzez rtt » 3 mar 2015, o 23:00

W szkole podstawowej też byłem najpierw zuchem, a później harcerzem. Jak pamiętam to chusty były różnego koloru, w zależności od zastępu. Czerwone, zielone, brązowe, czarne i nawet biało-czerwone. W szkole średniej było już inaczej. Jak chciałeś być harcerzem to musiałeś zapisać się do ZSMP (Związek Socjalistycznej Młodzieży Polskiej)(przy najmniej w mojej szkole tak było). Zamiast chust zakładało się beżowe koszule i czerwone krawaty zwane "krajkami". Osobiście nie podobał mi się ten wystrój i dlatego zapisałem się do "Żeglarzy" i miałem piękny granatowy mundur z dużym kołnierzem.
Jak dzisiaj patrzę na zdjęcia młodych harcerzy to mam "miękkie nogi". Do dziś wspominam rajdy, obozy wędrowne i obozy na stanicach w Czechyniu, Podgajach, Ptuszy czy Jastrowiu, a nawet w Funce (obóz żeglarski). Warty, ogniska, podchody, apele, capstrzyki i spanie w namiotach podczas burzy w lesie. Wspaniałe czasy i chętnie je wspominam , a kolor chusty nie ma dla mnie żadnego znaczenia.
CZUWAJ :)
rtt

Postprzez normalny » 3 mar 2015, o 23:08

Powyższy wpis oddaje całą prawdę o harcerstie przez duże H. Żadne kolory nie miały i mam nadzieję,że nie będą miały wpływy na istnienie i działanie Harcerzy!
normalny

Postprzez bebe » 3 mar 2015, o 23:15

"Żadne kolory nie miały i mam nadzieję,że nie będą miały wpływy na istnienie i działanie Harcerzy!"

Ci co byli w Hitlerjugend i w Komsomole też tak mówili!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bebe

Postprzez rtt » 3 mar 2015, o 23:33

bebe napisał(a):Ci co byli w Hitlerjugend i w Komsomole też tak mówili!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Myślę, że chyba nie masz racji. Hitlerjugend przede wszystkim uważali kolor czarny, a Komsomolcy czerwony, a
jeżeli chciałeś mnie obrazić za to, że będąc dzieckiem przyszło mi żyć w popie...nym kraju, jakim kiedyś była Polska i harcerstwo dawało wspaniałą zabawę i różne ciekawe przeżycia to powiem Ci kolego, czy też koleżanko jesteś CIENKI
rtt

Postprzez rtg » 4 mar 2015, o 08:22

W latach 50-tych młodzież liceum śpiewała rano hymn komunistyczny "Naprzód młodzieży świata.... Dzisiaj by chciała o tym zapomnieć!
rtg

Postprzez Gość » 4 mar 2015, o 15:37

Teraz za to śpiewa barkę i klepie paciórki bez zrozumienia zresztą.
Zamienił stryjek siekierkę na samopał.

Ktoś tu napisał o "popierdolonym" kraju, czyli PRL.
W świetle tego, co mamy dzisiaj, PRL była bezpiecznym rajem.
Gość

Postprzez Gość » 4 mar 2015, o 15:56

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... Czolka3Img

Spróbuj nie klepać paciórka w "świeckiej" szkole.
Gość

Postprzez Mix » 4 mar 2015, o 19:31

Popieram i solidaryzuję z wypowiedzią rtt. Bardzo mądra i logiczna wypowiedź. A fotka zucha który trzyma napis "Zuch kocha Boga i Polskę" dowodem że autor tego pomysłu mocno nagrzeszył i koniecznie umizguje się do plebanka by usłyszeć pukanie w konfesjonale.
Mix

Postprzez bix » 5 mar 2015, o 08:26

Po wpisach widać, że zostało jeszcze dużo sierot po czerwonych!
bix

Postprzez Gość » 25 wrz 2015, o 18:00

Kolor jak kolor? dla mnie nie ma znaczenia

Ostatnio przesunięty w górę 25 wrz 2015, o 18:00 przez: Anonymous.
Gość

Powrót do Organizacje i stowarzyszenia