Dzisiaj jest piątek
17 sierpnia 2018
.
Temperatura powietrza
14.38 °C

.
Gości na portalu: 31
.
Polecamy
Zderzył się z ciągnikiem rolniczym
Nadchodzące wydarzenia
Zaproszenie na Dożynki Gminne 2018
Strefa humoru
Jakie wnioski?
   Konstantynowo, dodano: 2012-06-01, godz.00:21

O obawach związanych z budową kanalizacji

W czwartek 31 maja 2012 roku z inicjatywy mieszkańców Konstantynowa obyło się spotkanie w sprawie organizacji prac związanych z prowadzoną w miejscowości budową sieci kanalizacji sanitarnej. W zebraniu oprócz samych mieszkańców wsi i sołtysa Mariana Królaka uczestniczyła Burmistrz Wyrzyska Maria Bratkowska, radny Rady Miejskiej Ireneusz Przydział, główny specjalista ds. inwestycji i remontów Wiesław Nowicki, podinspektor ds. inwestycji i remontów Kamila Pinkowska oraz inspektor nadzoru Ryszard Krzyżaniak, kierownik budowy Włodzimierz Rożnowski i właściciel firmy prowadzącej budowę Marian Madej.

Ze strony prowadzonej inwestycji oprócz chwilowych utrudnień w poruszaniu się drogami mieszkańcy najbardziej obawiają się zniszczenia wyasfaltowanej kilka lat temu drogi prowadzącej przez miejscowość.
- Myśmy walczyli o tę drogę, a teraz nie będziemy mieli czym jeździć – mówił jeden z mieszkańców, którzy zamiast niszczenia asfaltu chętnie oddali by pod budowę część swoich działek graniczących z drogą, co niestety w wielu przypadkach nie jest możliwe, ze względu na zbyt blisko stojące budynki.

Burmistrz i wykonawca zapewnili, że asfalt będzie odtworzony i przywrócony do stanu sprzed rozpoczęcia inwestycji. Jednak mieszkańcy obawiają się, że odtworzona nawierzchnia będzie wykonana w taki sposób, że szybko ulegnie zniszczeniu.
- W umowie z wykonawcą jest odtworzenie i jeżeli by było odtworzone nie tak jak należy to jest gwarancja i w ramach gwarancji będzie musiało być odtworzone prawidłowo – zapewniała Maria Bratkowska.

Budujący sieć kanalizacji planują, że utrudnienia na tzw.„ślepej ulicy” nie powinny potrwać dłużej niż do końca czerwca. Potem prace zostaną przeniesione na pozostałą część miejscowości. Będzie to jednak okres żniw, co niesie obawy mieszkańców o możliwość przejazdu kombajnami. Wykonawcy zadeklarowali, że jeśli będzie bardzo duże nasilenie prac żniwnych to mogą na tydzień przerwać swoje prace, ale nie może to trwać dłużej, gdyż sami są zobligowani terminami wynikającymi z podpisanej umowy.

Spotkanie wyjaśniło część problemów i obaw mieszkańców Konstantynowa, a Burmistrz Wyrzyska zapowiedziała, że spotka się z mieszkańcami jesienią tego roku, kiedy to inwestycja ma zostać zakończona.