Dzisiaj jest piątek
28 lutego 2020
.
Temperatura powietrza
1.19 °C

.
Gości na portalu: 36
.
Polecamy
42-letni kierowca z dwoma promilami
Nadchodzące wydarzenia
M-GOK zaprasza na Dzień Kobiet
Nasze filmy
   Konstantynowo, dodano: 2012-06-01, godz.00:21

O obawach związanych z budową kanalizacji

W czwartek 31 maja 2012 roku z inicjatywy mieszkańców Konstantynowa obyło się spotkanie w sprawie organizacji prac związanych z prowadzoną w miejscowości budową sieci kanalizacji sanitarnej. W zebraniu oprócz samych mieszkańców wsi i sołtysa Mariana Królaka uczestniczyła Burmistrz Wyrzyska Maria Bratkowska, radny Rady Miejskiej Ireneusz Przydział, główny specjalista ds. inwestycji i remontów Wiesław Nowicki, podinspektor ds. inwestycji i remontów Kamila Pinkowska oraz inspektor nadzoru Ryszard Krzyżaniak, kierownik budowy Włodzimierz Rożnowski i właściciel firmy prowadzącej budowę Marian Madej.

Ze strony prowadzonej inwestycji oprócz chwilowych utrudnień w poruszaniu się drogami mieszkańcy najbardziej obawiają się zniszczenia wyasfaltowanej kilka lat temu drogi prowadzącej przez miejscowość.
- Myśmy walczyli o tę drogę, a teraz nie będziemy mieli czym jeździć – mówił jeden z mieszkańców, którzy zamiast niszczenia asfaltu chętnie oddali by pod budowę część swoich działek graniczących z drogą, co niestety w wielu przypadkach nie jest możliwe, ze względu na zbyt blisko stojące budynki.

Burmistrz i wykonawca zapewnili, że asfalt będzie odtworzony i przywrócony do stanu sprzed rozpoczęcia inwestycji. Jednak mieszkańcy obawiają się, że odtworzona nawierzchnia będzie wykonana w taki sposób, że szybko ulegnie zniszczeniu.
- W umowie z wykonawcą jest odtworzenie i jeżeli by było odtworzone nie tak jak należy to jest gwarancja i w ramach gwarancji będzie musiało być odtworzone prawidłowo – zapewniała Maria Bratkowska.

Budujący sieć kanalizacji planują, że utrudnienia na tzw.„ślepej ulicy” nie powinny potrwać dłużej niż do końca czerwca. Potem prace zostaną przeniesione na pozostałą część miejscowości. Będzie to jednak okres żniw, co niesie obawy mieszkańców o możliwość przejazdu kombajnami. Wykonawcy zadeklarowali, że jeśli będzie bardzo duże nasilenie prac żniwnych to mogą na tydzień przerwać swoje prace, ale nie może to trwać dłużej, gdyż sami są zobligowani terminami wynikającymi z podpisanej umowy.

Spotkanie wyjaśniło część problemów i obaw mieszkańców Konstantynowa, a Burmistrz Wyrzyska zapowiedziała, że spotka się z mieszkańcami jesienią tego roku, kiedy to inwestycja ma zostać zakończona.

   

   Temat wyświetlono: 2925 razy.
Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.

Autor: KRYSTYNAK.G. , dodany: 2012.06.08, 22:10:04

PROSZĘ PANI BURMISTRZ JAK DO TEJ PORY NIE OTRZYMAŁAM ODPOWIEDZI DOTYCZĄCEJ CHODNIKA UL. 22 STYCZNIA KOŃCZĄCEJ NA PRZYSTANKU WIERNOWO .CHODNIK CO KAWAŁEK Z CZEGO SIĘ DA . JA TAM ZNISZCZYŁAM BUTY IDĄC Z KONCERTU W KOŚCIELE . OCZEKUJE FAKTURY ILE GMINA ZAPŁACIŁA ZA TEN CHDNIK , BO TO SĄ FUNDUSZE PAŃSTWOWE . A CO DO PANI WYGLĄDU I UBIORU TO WYGLĄDA PANI STRASZNIE A REPREZENTUJE PANI NASZĄ GMINE , JAK CIĘ WIDZĄ TAK O TOBIE MÓWIĄ . WYGLĄDA PANI JAK Z CHIN , BEZ OBRAZY . JEST CHYBA PANI KOBIETĄ .A CO DO STRAŻY MIEJSKIEJ TO TYLKO SĄ JAK BĘDĄ WYBORY I MY JAKO WYBORCY TEŻ PANIĄ ROZLICZYMY . PROSZĘ O TYM PAMIĘTAĆ .

Autor: , dodany: 2012.06.03, 20:59:39

Burmistrzyni niby gada ale o czym pewnie ssama niewie o czym a Konstantynowo wie czego chce.

Autor: , dodany: 2012.06.03, 16:32:47

straż miejska w Wyrzysku nie jest potrzebna bo nic nie robi dla mieszkńców służy tylko i wysługuje pani B. O jeszcz zapomniałem jeździ po dowody do Piły.

Autor: , dodany: 2012.06.03, 15:53:09

Jeżeli jesteś mało rozgarniety to powinieneś wiedzieć, co każdy wie, że od tego jest Straż Miejska by kontrolowała posesje, wystawiała mandaty lub kierowała sprawę do Sądu Grodzkiego.

Autor: , dodany: 2012.06.03, 14:16:03

Bardzo mnie ciekawi co dzieje się ze ściekami kiedy dom nie jest podłączony do kanalizacji,brak przydomowej oczyszczalni ścieków,a fekalia z szamba wywożone są raz na kilka lat,oj znamy takie sytuacje,znamy!!!!!!

Autor: , dodany: 2012.06.03, 12:06:09

Jeżeli ktoś dostaje zgode na przydomową oczyszczalnie ścieków to powinien zrobić badania bakeriologiczne wody w swojej studni a jeżeli jej nie ma to w najbliższej studni przy swojej posesji.Jeżeli przed budową oczyszczalni nie będzie skażenia wody ENTEROKOKI KAŁOWE a dopiero potem to wiadomo będzie że od źle eksploatowanej przydomowej oczyszczalni. I już mamy takiego TRUCICIELA wód podziemnych na widelcu i do sądu grodzkiego z nim aby go przykładnie ukarać i podać jego dane do publicznej wiadomości
że działa nie tylko na szkodę swoją i swojej rodziny ale i na studnie i grunty SASIADÓW.I należy go pilnować jak często z tej swojej przydomowej oczyszczalni wywozi osady pościekowe i by po 15 latach zlikwidował swoją PRZYDOMOWĄ OCZYSZCZALNIĘ której złoże po takim czasie się zapycha i nie działa skutecznie.

Autor: , dodany: 2012.06.03, 11:44:09

budowa oczyszczalni przydomowych w dużych miastach to nieporozumienie i widać że ten kto pisze te bzdury niema pojęcia o tym zagadnieniu i lepiej niech siedzi cicho w swim biurze U,M.w W.

Autor: , dodany: 2012.06.02, 23:44:58

WKonstantynowie będą napewno mieli problemy z drogą,jak w całej gminie po zrobionych ostatnio inwestycjach,nie dajcie się.

Autor: , dodany: 2012.06.02, 23:25:19

Jezeli by ktoś z sąsiadów skaził wodę w studni na mojej działce to bym go podał do sądu o odszkodowanie
i zawiadomił Sanepid i Państwową Inspekcje Ochrony Środowiska.Przez taką przydomową oczyszczalnie to są tylko same problemy nie tylko dla jej właściciela ale przede wszystkim dla sasiadów. Bo kto chciałby pić skażoną wodę przez swego sąsiada!

Autor: , dodany: 2012.06.02, 22:27:41

Budowy przydomowych oczyszczalni powinno sie zakazać bo buduje sie je na zgłoszenie a nie na pozwolenie na budowe.
Prawidłowości wykonania i ekspolatacji takich podczyszczalni nikt nie kontroluje.Powoduje to skazenie wód podziemnych na swojej działce i u sąsiadów potem sa na ujeciu wody ENTEROKOKI KAŁOWE. Wg normy powinno być 0 /zero/ a znam taki przypadek z duzego miasta że było tam az 200 /norma była przekroczona aż o 20.000%! I co zrobić z takich włascicielem posesji wsadzić go do ciurmy/więzienia/.Na takiej posesji brzydko pachnie od takiej podczysczalni i w jej poblizu nic nie rosnie z powodu skazenia gruntu
Ciekawe czy gmina kontroluje eksploatację takich przydomowych oczyszczalni i czy z nich wywozone są osady ściekowe i jak często!!!!

siadów

Autor: , dodany: 2012.06.02, 21:16:21

Do poprzednika-od kiedy za bycie na spotkaniu wiejskim otrzymuje się dietę?Ja widzę,że Pani Burmistrz coś mówi a pozostali słuchają.

Autor: , dodany: 2012.06.02, 12:30:27

Popatrzcie na fotkę Przydziała. Śpi z palcami w nosie ... byle diety leciały ;)

Autor: , dodany: 2012.06.02, 11:24:10

Poprzedniku nie bądż taki mądry,a swoją drogą ciekawe ile domów będzie podłączonych?

Autor: , dodany: 2012.06.02, 9:04:50

Oczyszczalnię przydomową buduj sobie sam za swoją kasę. I w końcu będzie porzadek z tymi śmierdzielami spuszczanymi do rowów.

Autor: , dodany: 2012.06.01, 21:55:24

Co za bzdury że budowa kanalizacji jest za unijne pieniądze.Każda inwestycja potrzebna czy też nie jest finansowana z pieniędzy gminy TO JEST Z NASZYCH PODATKÓW. Może prościej było by zamiast budowy kanalizacji za około 1,5 milona wybudować przydomowe oczyszczalnie ścieków, koszt jednej oczyszczalni to około 7tyś zł. gdyby pomnożyc razy około 40 budynków daje nam koszt około 300tyś zł i mieszkańy nie płacili by co miesięcznego haraczu dla P.W.i K.

Autor: , dodany: 2012.06.01, 20:18:39

Do poprzednika co podał "że niektórzy kupują węgiel na worki i po kilka drewek" to fakt. Widziało to wiecej osób ja też jestem świadkiem jak jedna pani przyszła do składu kupić WĘGIEL DO SIATKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Z litosci sprzedający dał jej trochę wiecej i policzył mniej!Dla mnie to szok!
Burmistrz powinien pomyśleć by przybyło w gminie miejsc pracy by nie było takiej biedy zamiast przymuszać ludzi to podłączania do kanalizacji jak nie mają pieniędzy na opał!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ale czy kiedyś bogaci zrozumią biednych jak biedy nie zaznają!

Autor: dr Prdka , dodany: 2012.06.01, 19:55:11

Popieprzyło tych "władzów" gminnych całkowicie?
każdy ma swoją wodę i szambo, które wywozi firma Kacperek.
Pytam, na co kanalizacja dla kilku domów nad łakami?
Najlepiej rozpierdzielić droge, zostawić ohydne łaty i dziury, jak Osieku i zmuszac emerytów do przyłaczania.
Kto to sfinansuje, papież?
W zyciu nie dołączę się do kanalizacji, niech mnie zamkną.
Niektórzy kupują wegiel na worki, albo kilka drewek u Królaka, bo ich nie stać na kilka ton opału, a tu jeszcze zmusza się ludzi i wyznacza kary finansowe?
Ulice zrobić i chodniki porzadne, a nie dawać zarobić krewnym i znajomym radnych.

Autor: , dodany: 2012.06.01, 19:54:05

To ze burmistrz robi kanalize to nie jest jego dobra wola tylko OBOWIĄZEK UNIJNY bo to musi robić każdy wójt i burmistrz w każdej gminie w Polsce aby to skończyć najpóżniej do dnia 31.12.2015 r. bo jezeli termin nie będzie dotrzymany to Polska bedzie płacic kary dla Unii. A ile wtedy przy płaceniu kar by kosztował 1m3 scieków odprowadzanych do kanalizy lepiej o tym nie mysleć.Budowa kanalizy jest finansowana z naszych podatków i funduszy unijnych.
Fundusze unijne na budowe kanalizy może dostac kazda gmina, zwłaszcza ta co ma najwieksze zaległości w budowie kanalizy.
Nawet gdyby był inny burmistrz to by i tak musiał budować kanalize,
a przeciez nie buduje tego ze swojej kasy tylko z naszej i unijnej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To tak dla przypomnienia i wyjasnienia tym co o tym nie wiedzą

Autor: e , dodany: 2012.06.01, 18:39:53

nadzieja umiera ostatnia

Autor: k , dodany: 2012.06.01, 16:03:49

wszyscy tylko narzekają, a jakby nic nie było robione to by było też narzekanie...
dziękujemy Pani Burmistrz, że prawdziwie wczuła się w życie gminy i tyle dla nas robi.
Mam nadzieje, że kolejną kadencje wygra pani Bratkowska.

Autor: , dodany: 2012.06.01, 12:54:42

Kiedy polscy inspektorzy i inżynierowie zrozumieją, że trasy wodno - kanalizacyjne, kable energetyczne, rury gazowe i wszelkie innye trasy kładzone pod powierzchnią asfaltu to dzisiaj NAJDROŻSZY i najgłupszy sposób ciągnący za sobą w przyszłości (awarie) ogromne koszty. Na zachodzie od wielu wielu lat nie stosuje się już takich metod. Główne dukty idą pod poboczem lub chodnikami. Robione są jedynie przepusty pod jezdniami przez co jest brak zapadających się studzienek na asfaltach (widać co wybitni idioci zrobili z drogą w Łobżenicy). To jest totalna głupota, którą trzeba wytykać palcami. W jakim chorym kraju my żyjemy.

Autor: , dodany: 2012.06.01, 11:47:30

Stanowczo za male diety spanie kosztuje proszę podnies sumy diet to niebędą spali a za duze kwoty to nawet będą brali udzial w debatach .

Autor: fg , dodany: 2012.06.01, 11:35:18

Ruda jest moja ;)

Autor: , dodany: 2012.06.01, 11:23:59

Ruda.....jest wielka ....;)

Autor: , dodany: 2012.06.01, 11:16:28

w rudzie robia wam chodnik

Autor: , dodany: 2012.06.01, 9:47:59

i znowu cos sie nie podoba my w rudzie czekamy!

Autor: , dodany: 2012.06.01, 7:50:52

piotr a ty co?spac przyszedles?

Autor: , dodany: 2012.06.01, 6:05:31

Czas pokaże jak naprawdę będzie.


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.045993 sekund