Dzisiaj jest środa
20 czerwca 2018
.
Temperatura powietrza
15.25 °C

.
Gości na portalu: 27
.
Polecamy
Nowa komendant Straży Miejskiej
Nadchodzące wydarzenia
Noc Świętojańska w Wyrzysku
Strefa humoru
Jakie wnioski?
   Glesno, dodano: 2016-12-11, godz.22:43

Uroczysta zbiórka z noclegiem w szkole

9 grudnia 2016 r. zuchy 10 GZ „ Czerwone Muchomorki” i harcerze 9 DH „ Wędrowcy” wzięli udział w uroczystej zbiórce, na którą przybyli zaproszeni goście. Komenda Chorągwi w Poznaniu na wniosek drużynowych przyznała SREBRNĄ HONOROWĄ ODZNAKĘ PRZYJACIÓŁ HARCERSTWA pani Krystynie Halaburda, pani Kamilli Mrotek, panu Piotrowi Radwańskiemu, panu Czesławowi Grabowskiemu i panu Kazimierzowi Zielińskiemu. Zbiórka była okazją do wręczenia odznak. Po zapaleniu ogniska – świeczkowiska i wysłuchaniu gawędy o kłamstwie pięcioro zuchów, dwie harcerki i instruktorka zostali poddani próbie mądrości, sprawności i wyparzenia języka. Po pomyślnym odbyciu prób i wyrażeniu chęci zostania prawdziwymi zuchami i harcerkami na ogień złożono Obietnicę Zuchową, Przyrzeczenie Harcerskie i Zobowiązanie Instruktorskie.


Następnie zuchy popisały się piosenką „ Mundur, Chusta….”, harcerki piosenką „ Płonie ognisko” , dh. Ewa piosenką „ Krajka”. Wszyscy złożyli podpisy w kronice i zostali poczęstowani „ harcerską miksturą” .


W grudniu wspominamy powstańców wielkopolskich. Przy naszej szkole jest obelisk poświęcony powstańcom z Glesna. Na zbiórkę zaprosiliśmy panią Teresę Bratkowską, która ułożyła dwie rymowanki o tych powstańcach. Z uwagą i ciekawością wysłuchaliśmy zaprezentowanych rymowanek. Panią Teresę nagrodziliśmy zuchowym „ słoneczkiem”.

Po kolacji i przygotowaniu się do spania oglądaliśmy film „ Tajemniczy ogród”.


O godz. 7.15 pobudka, gimnastyka, mycie, pakowanie, sprzątanie. Po śniadaniu w kręgu rady podsumowaliśmy naszą uroczystą zbiórkę. W kręgu pożegnaliśmy się i z żalem udaliśmy się do domów.


Bardzo dziękujemy sponsorom, dzięki którym wspaniale spędziliśmy czas. Za produkty na kolację, śniadanie i słodycze dziękujemy pani Kamilli Mrotek, panu Piotrowi Radwańskiemu, panu Czesławowi Grabowskiem, panu Kazimierzowi Zielińskiem, pani Kamili Wachowskiej. Za przygotowanie kolacji i śniadania dziękujemy mamom: pani Annie Buda, pani Sylwii Konieczny i pani Ewie Ożdżyńskiej.

SP w Gleśnie   

   Temat wyświetlono: 2745 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.138751 sekund