Dzisiaj jest środa
20 czerwca 2018
.
Temperatura powietrza
15.25 °C

.
Gości na portalu: 30
.
Polecamy
Jubileusz 600-lecia Glesna
Nadchodzące wydarzenia
W Osieku nad Notecią wakacje rozpoczną aktywnie
Strefa humoru
Jakie wnioski?
   Falmierowo, dodano: 2016-12-22, godz.20:13

Przedszkolacy z Falmierowa nagrodzeni

20. grudnia br., grupa przedszkolaków z oddziału przedszkolnego „Paczka Puszatka” w Falmierowie, wraz z wychowawczynią panią Renatą Nowicką i rodzicami pojechała do Piły na podsumowanie konkursów: artystycznego „Stwórz własną książkę” w kategorii indywidualnej i grupowej i fotograficznego „Tak Czytam” zorganizowanych przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Pile. W „rodzinnym” konkursie na napisanie książki, w którym dzieci wzięły udział, ważne było, aby stanowiła ona dzieło rodziny lub grupy przyjaciół, znajomych. Dzieci wspólnie z wychowawczynią stworzyły książkę pt. „W naszym przedszkolu” opowiadającą o wspólnych zabawach, zainteresowaniach, zajęciach, nauce i pobycie w „zerówce”. Znalazła się ona wśród 32 nagrodzonych dzieł ( na konkurs wpłynęło 88 książek). W nagrodę otrzymaliśmy zestaw książek i zakładki do nich.
Na miejscu czekała na dzieci i wychowawczynię jeszcze jedna niespodzianka. Pani Renata Nowicka wysłała zdjęcia na konkurs fotograficzny „Tak Czytam”, które przedstawiały przedszkolaków zainteresowanych czytaniem. Na ten konkurs wpłynęło 98 fotografii od 61 autorów. Nagrodzono 7 fotografii, poprzez które autorzy, jak uzasadniło jury, „zwizualizowali własną pasję czytania lub „uchwycili w kadrze” dokonane obserwacje”. Wśród nagrodzonych znalazła się też fotografia pani Renaty Nowickiej zatytułowana „Przedszkolacy z Paczki Pusztka po śniadaniu chętnie „Czytają” – znamy już 5 liter ”.
O naszej przedszkolnej książeczce możecie poczytać pod adresem http://spfalmierowo.edupage.org/news/?zac=20 a zobaczyć ją w albumie fotograficznym http://spfalmierowo.edupage.org/album/?#gallery/48. Konkursy odbyły się w ramach działań artystycznych i społecznych pn. „Książka jest O.K!”, współfinansowanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat honorowy objęli Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski i Piotr Głowski, Prezydent Miasta Piły.

SP w Falmierowie   

   Temat wyświetlono: 2706 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.095379 sekund