Dzisiaj jest poniedziałek
23 kwietnia 2018
.
Temperatura powietrza
12.38 °C

.
Gości na portalu: 54
.
Polecamy
W rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II
Nadchodzące wydarzenia
Weekend i AM w majowy długi weekend
Strefa humoru
Jakie wnioski?
   Kosztowo, dodano: 2016-12-25, godz.23:02

Wspólne kolędowanie w Kosztowie

Jak co roku, zgodnie z podtrzymywaną od lat tradycją, 15 grudnia 2016 roku spotkaliśmy się w świetlicy wiejskiej w Kosztowie na wspólnym kolędowaniu, aby wspólnie cieszyć się z nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.


W spotkaniu uczestniczyła nie tylko społeczność szkolna, ale również zaproszeni goście oraz licznie przybyli rodzice i dziadkowie.Gminę reprezentowała dyrektor SAPO pani Magdalena Strzałkowska. Swoją obecnością zaszczycili również: pan Ryszard Kwieciński- radny Rady Gminy w Białośliwiu, pan Józef Adamczyk- radny Rady Miejskiej w Wysokiej, pan Krzysztof Bartkus- radny Rady Miejskiej w Wyrzysku, dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Wyrzysku pani Magdalena Smełsz oraz kierownik Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wyrzysku pani Beata Borowczak, sołtys Kosztowa pani Renata Młodzik oraz przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich z Kosztowa pani Alicja Ścigaj, Jeziorek Kosztowskich pani Magdalena Miły- Karnowska i Tomaszewa pani Aleksandra Kwiecińska.

Pani dyrektor Marlena Januszewska serdecznie witając zebranych mówiła o tym, jak ważne jest kultywowanie pięknych, polskich tradycji. Składając życzenia świąteczne przytoczyła słowa księdza Mieczysława Malińskiego zachęcając do „śpiewania kolęd, żeby serca nasze odtajały, żeby stały się bardziej wrażliwe na wszystko, co wokół nas się dzieje”.
Wszyscy z niecierpliwością czekali na występ przedszkolaków. Mali aktorzy przybliżyli zebranym wydarzenie sprzed dwóch tysięcy lat. Pokazali również, jak dzisiaj powinno się przeżywać Boże Narodzenie. Przepiękna gra małych aktorów zakręciła w niejednym oku łzę. Występ ubogacił śpiewem kolęd szkolny chórek. Program został przygotowany pod kierunkiem pań: Małgorzaty Koszuty oraz Moniki Wachowskiej. Nad oprawą muzyczną czuwała pani Ewa Dmochewicz. Dekorację przygotowały panie: Karolina Koszuta i Beata Letka.Nie zabrakło również wspólnego kolędowania, który wprowadził nas w klimat świąt Bożego Narodzenia. Pełni zadumy wróciliśmy do naszych domów, aby przygotować nie tylko nasze domy, ale przede wszystkim serca do przeżywania tak wspaniałych, rodzinnych świąt. Mogliśmy również delektować się przepysznymi ciastami, które zostały upieczone przez mamy naszych uczniów. Nad nagłośnieniem całej imprezy czuwał pracownik MGOK w Wyrzysku pan Krzysztof Śmigaj.

Po raz kolejny nasza społeczność doświadczyła wiele życzliwości ludzkiej. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego świątecznego dnia.

Życzymy wszystkim wspaniałych świąt Bożego Narodzenia. Otwórzmy nasze serca dla innych, obdarzajmy każdego, kogo spotkamy na naszej drodze życzliwością, przebaczajmy sobie nawzajem i umiejmy przyjmować serce, które otwiera się dla nas.
SP w Kosztowie   

   Temat wyświetlono: 2701 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: -0.968722 sekund