Dzisiaj jest piątek
23 lutego 2018
.
Temperatura powietrza
-5.75 °C

.
Gości na portalu: 54
.
Polecamy
Grupa MoCarta wystąpiła w Wyrzysku
Nadchodzące wydarzenia
Ferie na sportowo 2018
Nasze filmy
Nie tylko Wyrzysk
   Osiek nad Notecią, dodano: 2017-01-06, godz.12:52

Jakub Wachowiak w II etapie OMJ

Po raz kolejny zainteresowani matematyką uczniowie stanęli do zmagań w Olimpiadzie Matematycznej Juniorów. Olimpiada Matematyczna Juniorów (OMJ) to ogólnopolskie zawody matematyczne, o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uczniów gimnazjum. Poprzez zmagania z zadaniami konkursowymi, uczestnicy OMJ zyskują solidne podstawy merytoryczne do udziału w Olimpiadzie Matematycznej na poziomie ponadgimnazjalnym - jedynym konkursem matematycznym dającym uprawnienia przy rekrutacji na niemal wszystkie uczelnie wyższe w Polsce. Przywileje te - ustalane przez senaty poszczególnych szkół wyższych - dotyczą wielu kierunków, nawet tych, nie związanych bezpośrednio z matematyką. Również finalistom i laureatom OMJ przysługują uprawnienia przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej oraz przy egzaminie gimnazjalnym.


Do OMJ może przystąpić każdy gimnazjalista. Zawody są trójstopniowe. Zawody pierwszego stopnia składają się z dwóch niezależnych części: korespondencyjnej i testowej.

Wynikiem uzyskanym w zawodach pierwszego stopnia jest suma punktów obu części: korespondencyjnej i testowej. Nie jest konieczny udział w obu częściach. Uczeń, który nie weźmie udziału w danej części otrzymuje z niej 0 punktów i zależnie od wyniku drugiej części oraz wyników innych uczestników może zostać zakwalifikowany do zawodów drugiego stopnia.

Do pierwszego etapu (szkolnego) olimpiady w naszej szkole przystąpił Jakub Wachowiak, który przygotowywał się pod kierunkiem nauczyciela matematyki p. Dariusza Włoszczyńskiego. I to on jako jedyny gimnazjalista z publicznych gimnazjów powiatu pilskiego zakwalifikował się do zawodów drugiego stopnia.


Zawody drugiego i trzeciego stopnia odbywają się w terminie i miejscu ogłoszonym przez Komitet Główny OMJ. Podczas 3 godzin (180 minut) uczestnicy rozwiązują 5 zadań otwartych w warunkach kontrolowanej samodzielności. Rozwiązanie każdego zadania punktowane jest w skali 0, 2, 5 lub 6 punktów, przy czym ocenie podlega przedstawiony tok rozumowania.

W oparciu o wyniki zawodów trzeciego stopnia Komitet Główny OMJ ustala listę laureatów, a także kwalifikuje na tygodniowe Obozy Naukowe oraz Czesko-Polsko-Słowackie Zawody Matematyczne Juniorów.

Panu Dariuszowi i Jakubowi gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych etapach olimpiady.  

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Osieku nad Notecią   

   Temat wyświetlono: 2649 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2017


Czas: 0.031044 sekund