Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Wyrzysk, dodano: 2017-06-08, godz.11:39

Dzień Dziecka na sportowo

W czwartek 01 czerwca 2017 r. z okazji Dnia Dziecka UKS Top Spin zorganizował w hali „Łobzonka” I Mistrzostwa Szkoły w Badmintonie. Do zawodów zgłosiło się 20 zawodników: uczniowie i uczennice klas IV – VI po jednym chłopcu i jednej dziewczynce z każdej klasy wybrani po wcześniejszych eliminacjach klasowych. Uczniowie grali systemem „do dwóch przegranych”, a następnie wyłoniono finalistów imprezy. Mecze były prowadzone z zachowaniem zasad fair play, a poszczególne pojedynki charakteryzowały się zaciętością i walką do ostatniej wygranej lotki. Wśród dziewcząt III miejsce zajęła Klaudia Duszczak z klasy V c, II miejsce Olga Mrotek z klasy VI a, a mistrzynią szkoły w badmintonie w roku szkolnym 2016 / 2017 r. została Antonina Wawrzyniak z klasy VI b. W grupie chłopców na III miejscu uplasował się Mikołaj Żołędziewski z klasy VI a, na II miejscu Dawid Wasilewski z klasy V c. Po zaciętym i wyrównanym meczu mistrzem szkoły w badmintona został Tymoteusz Radtka z klasy V a.

Turniej sprawnie przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: pan Wojciech Sobiech i pan Cezary Gdaniec. Wszyscy uczniowie biorący udział w turnieju otrzymali medale a zwycięzcy nagrody, medale i statuetki zakupione przez UKS Top Spin.

Dekoracji medalowej dokonała dyrektor Szkoły Podstawowej w Wyrzysku pani Danuta Buryta – Arndt wraz z przewodniczącą Rady Rodziców panią Edytą Lipkowską i skarbnikiem RR panią Agnieszką Kotarak. Wszystkim zawodnikom GRATULUJEMY !!!

Po turnieju badmintona rozegraliśmy z okazji Dnia Dziecka mecz piłki koszykowej między uczniami a drużyną nauczycieli, których reprezentowali: p. Anna Poniewierska, p. Daria Maciejewska, p Stanisław Święch, p. Wojciech Sobiech i p. Cezary Gdaniec. Wygrali nauczyciele ( przewaga doświadczenia nad młodością ). Dziękujemy kibicom za gorący doping dla obu drużyn. Rewanż za rok!

Tekst: Cezary Gdaniec