Dzisiaj jest sobota
23 czerwca 2018
.
Temperatura powietrza
12.31 °C

.
Gości na portalu: 51
.
Polecamy
Jubileusz 600-lecia Glesna
Nadchodzące wydarzenia
Noc Świętojańska w Wyrzysku
Strefa humoru
Jakie wnioski?
   Wyrzysk/Wągrowiec, dodano: 2017-06-12, godz.22:42

Sukces w konkursie przyrodniczym

10 czerwca br. w Wągrowcu odbyło się uroczyste podsumowanie finału konkursu przyrodniczego, którego organizatorem była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile. W zasięgu konkursu znajdowało się 6 powiatów.


W kategorii klas 4-6 wśród laureatów są uczennice naszej szkoły. Drużyna, w której składzie znalazły się uczennice z klas V: Zofia Kałużna, Anna Duda, Zofia Perlińska, Amelia Szturo i Amelia Tośko pod kierunkiem Barbary Kornackiej i opiekuna terenowego podleśniczego Piotra Kopczyńskiego zdobyła III miejsce.
Była to praca grupowa polegająca na obserwacji wybranego terenu w okolicy i wykonania dokumentacji opisującej zmiany zachodzące w przyrodzie w różnych porach roku. Dziewczynki tropiły przyrodę na terenie Rezerwatu „Zielona Góra”, a następnie wykonały album opatrzony zdjęciami i własnoręcznymi ilustracjami.
Finał konkursu przebiegał podczas festynu z okazji Regionalnego Święta Lasu. Imprezie towarzyszyły różne atrakcje. Poszczególne nadleśnictwa przygotowały stanowiska edukacyjne (ornitologiczne, szkodników leśnych, drzew leśnych). Dziewczynki miały okazję wykorzystać swoją wiedzę zdobytą podczas przygotowań do konkursu. Rozwiązując krzyżówki, rebusy i inne ciekawe zadania ,zdobyły wiele ciekawych pamiątek.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz zaproszenie na wrześniową wycieczkę do Torunia, w ramach której planowana jest wizyta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz rejs po Wiśle.

Tekst i zdjęcia: Barbara Kornacka   

   Temat wyświetlono: 2697 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.051105 sekund