Dzisiaj jest środa
20 czerwca 2018
.
Temperatura powietrza
15.06 °C

.
Gości na portalu: 29
.
Polecamy
XX Bieg Olka za nami
Nadchodzące wydarzenia
W Osieku nad Notecią wakacje rozpoczną aktywnie
Strefa humoru
Jakie wnioski?
   Wyrzysk, dodano: 2017-06-15, godz.14:01

Piknik Rodzinny w wyrzyskim amfiteatrze

„Zawsze wszystko się udaje
Cztery ręce, to nie dwie
Razem z tatą pomagamy
Kiedy mama czegoś chce.
Pomagamy sobie wszyscy
Bo od tego jest rodzina
Od niej uczysz się wszystkiego
Tak się życie twe zaczyna.”( Najważniejsza jest rodzina)

W słoneczną niedzielę – 11.06.2017r. przedszkolaki z Publicznego Przedszkola im. Chatka Puchatka wraz ze swoimi rodzicami, bawili się na Pikniku Rodzinnym w wyrzyskim amfiteatrze pod hasłem „ W stumilowym lesie, książka opowieści niesie…”. Uroczystość została otwarta przez p. dyrektor przedszkola I. Pacałę, która skierowała słowa do rodziców i ich dzieci oraz powitała przybyłych gości – S. Wełniaka i I. Szulc – radnych Powiatu Pilskiego, T. Perlińskiego – zastępcę burmistrza Wyrzyska. Podziękowała też wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by ten piknik mógł się odbyć. Głos zabrali też zaproszeni goście, którzy wsparli imprezę.

Dzieci z grup „ Sówki „ i „Kłapouszki” w pięknej scenerii wystawiły przygotowaną bajkę pt. „ Czerwony Kapturek”. Oprócz aktorów , na scenie pojawiali się eleganccy narratorzy w kapeluszach i muchach, którzy relacjonowali przebieg akcji. Nad całością czuwał chór dzieci w czapeczkach pszczółek i biedronek, przeplatając sceny śpiewem.

Kolejnym punktem programu były występy wokalne dzieci z pozostałych grup. W takiej właśnie formie dzieci skierowały życzenia do swoich kochanych rodziców. „Maleństwa” zaśpiewały piosenkę „Kropelka”, „Prosiaczki” i „Tygryski” „Piosenkę dla mamy i taty”, „Kangurki” i „Puchatki” zaprezentowały utwór „Moja wesoła rodzinka”.

Dzieci z grupy „Króliczki” zatańczyły taniec „Hip – hop” połączony z recytacją wiersza „O wychowaniu”, odpowiednio ubrane jak na ten taniec przystało. Dla mamy i taty przygotowana została jeszcze jedna niespodzianka. Każdy przedszkolak wręczył swoim rodzicom kwiatek z bilecikiem, a wraz z nim życzenia przygotowane dla swoich najbliższych.Było można podziwiać także rodzinną recytację. W tej części pikniku zaprezentowały się rodziny, które samodzielnie wybrały repertuar i przedstawiły go widowni. Z grupy „ Kangurki” państwo Duber i Olszak, zaprezentowali w humorystyczny sposób z podkładami muzycznymi wiersz pt. „Rzepka”, angażując do występu dużą część rodziny, począwszy od seniorów, a skończywszy na najmłodszych dzieciach; z grupy „ Króliczki”- państwo Napierała- wiersz „Staś Pytalski”, z grupy „Prosiaczki”- rodzina Bystrzyckich- wiersz „ Okulary” oraz rodzina Wawrzyniak- wiersz „Zapałka”. Za zaangażowanie i ciekawe formy prezentacji, wszystkie rodziny otrzymały przygotowane upominki rzeczowe oraz bilety na wspólny wyjazd do kina. Odbyła się także licytacja upieczonych tortów. Udział w niej wzięli wszyscy zebrani.Po prezentacjach scenicznych dzieci i rodzice zostali zaproszeni do wspólnej zabawy w przygotowanych „ Kącikach Kreatywnych” .Przedszkolaki w KĄCIKU CZYTELNICZYM mogli posłuchać czytanych przez panie książek, w KĄCIKU PUZZLI- zabawić się w układanie obrazków z części, w KĄCIKU ZAGADEK – z pomocą rodziców rozwiązać zagadki, w KĄCIKU SPRAWNOŚCIOWYM czekał dla nich do pokonania tor przeszkód- bieg, rzuty do obręczy oraz zabawa z piłką, a w KĄCIKU TANECZNYM, było trzeba wykazać się umiejętnościami tanecznymi. Podczas wykonywania poszczególnych zadań, każde dziecko na swojej imiennej karcie, zbierało pieczątki. Wykonanie wszystkich form zadaniowych, upoważniało do wzięcia udziału w końcowym losowaniu nagród i otrzymaniu dyplomu oraz słodkiego upominku.
Oprócz wyżej wymienionych atrakcji, można było spróbować swoich sił i umiejętności podczas strażackich zabaw z wodą, wymalować twarz i na czas pikniku stać się zupełnie kim innym, skosztować pysznych prażynek, waty cukrowej oraz jak na piknik przystało kiełbaski z grilla, zupy grochowej, żurku lub ciasta czy kawy.

Był to ważny dzień dla wszystkich rodzin, dzień w którym było można spędzić czas na wspólnej zabawie, tańcach, skosztować dobrego jedzenia. Świadczyły o tym uśmiechy na twarzach dzieci i ich opiekunów.Dyrektor, Rada Pedagogiczna oraz dzieci z naszego przedszkola serdecznie dziękują rodzicom, sponsorom i wszystkim innym osobom, które pomogły w przygotowaniu "PIKNIKU RODZINNEGO 2017".

Szczególne podziękowania należą się:
Państwu Barbarze i Bartoszowi Winnickim
Państwu Dominice i Adamowi Góral
Państwu Karolinie i Piotrowi Łassa
Państwu Ewie i Krzysztofowi Gniot
Państwu Alicji i Damianowi Wnuk
Państwu Ewelinie i Grzegorzowi Dankowskim
Pani Wiolecie Kubiak
Pani Justynie Ziarnik
Pani Hannie Turbiak
Pani Hannie Szałek
Panu Stanisławowi Wełniak
Panu Andrzejowi Olszak

Publiczne Przedszkole Wyrzysk   

   Temat wyświetlono: 2708 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.051951 sekund