Dzisiaj jest środa
20 czerwca 2018
.
Temperatura powietrza
15.06 °C

.
Gości na portalu: 29
.
Polecamy
Nowa komendant Straży Miejskiej
Nadchodzące wydarzenia
W Osieku nad Notecią wakacje rozpoczną aktywnie
Strefa humoru
Jakie wnioski?
   Falmierowo, dodano: 2017-06-17, godz.22:33

Wśród prehistorycznych gadów i kolorowych papug

W piątek, 2 czerwca 2017 r., uczniowie klasy IIIa i IIIb z wychowawczyniami, p. Katarzyną Kucharską, p. Elżbietą Knioła, a także p. Ewą Śliga i trojgiem rodziców, wybrali się na wycieczkę do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.


Zwiedzanie zaczęliśmy od Parku Dinozaurów. Spacerując ścieżką edukacyjną, wyposażoną w tablice opisujące poszczególne okresy geologiczne rozwoju Ziemi, podziwialiśmy znajdujące się tam modele prehistorycznych stworzeń. Najbardziej cieszył uczniów największy z okazów, diplodok, który mierzy ponad 27 metrów długości. Potem odwiedziliśmy Makroświat, na terenie którego umieszczono 16 modeli stawonogów. Te zwierzęta przedstawiono w ogromnym powiększeniu, pokazując ich różne szczegóły anatomiczne, co wzbudziło nasz zachwyt. Wśród nich rozpoznaliśmy m.in. mrówkę rudnicę, pszczołę miodną, pasikonika zielonego, jelonka rogacza.


Najwięcej radości dostarczył nam Park Rozrywki i plac zabaw, gdzie czekały na nas kolorowe karuzele, dmuchane zamki i basen z piłeczkami. Naszą wycieczkę umilił legendarny Ślizg – Gigant. Natomiast bezkonkurencyjne okazały się elektryczne samochodziki. Nie zraziła nas nawet długa kolejka, w której trzeba było czekać, aby sprawdzić swoje umiejętności kierowcy.

Niestety w porze obiadowej musieliśmy przerwać nasze zabawy ze względu na posiłek, który skonsumowaliśmy w barze na ternie parku. Na szczęście znaleźliśmy czas na kolejne atrakcje i zakup pamiątek.

W drodze powrotnej udaliśmy się do papugarni, w której na 300 metrach kwadratowych latało około 80 egzotycznych ptaków. Doświadczyliśmy niezwykłych wrażeń, mogąc je nakarmić zakupioną karmą i robiąc sobie z nimi zdjęcia. Ku naszej radości mogliśmy je nawet pogłaskać! Te cudowne, kolorowe ptaki siadały nam na ramionach i na głowie. Okazało się, że oprócz jedzenia lubią też świecidełka. Doświadczyła tego p. Ela , której papuga zabrała kolczyk. Wspólnie udało nam się go odzyskać. Po zwiedzeniu papugarni udaliśmy się do autokaru, którym wróciliśmy do Falmierowa.

To był dzień pełen wrażeń i niezapomnianych chwil.

SP w Falmierowie   

   Temat wyświetlono: 2703 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.139168 sekund