Dzisiaj jest sobota
23 czerwca 2018
.
Temperatura powietrza
12.06 °C

.
Gości na portalu: 54
.
Polecamy
Jubileusz 600-lecia Glesna
Nadchodzące wydarzenia
Dni Wyrzyska będą rozrywkowe, sportowe i rodzinne
Strefa humoru
Jakie wnioski?
   Osiek nad Notecią, dodano: 2017-09-08, godz.17:56

American dream czyli amerykańskie wakacje

W minionym roku szkolnym w byłym gimnazjum w Osieku realizowano dwa projekty edukacyjne z języka angielskiego: Youngster dla uczniów klas III-cich oraz English Teaching Activities – klasy II-gie. Uczestnictwo w nich to możliwość poszerzania swojej wiedzy, ale też ciekawe wyjazdy i nagrody za pracę i zaangażowanie w projekt.


Najbardziej atrakcyjną nagrodą było stypendium naukowe dla uczennicy kl. II – Elizy Frankowskiej za aktywny udział w ETAs. Stypendium, w formie 2-tygodniowego wyjazdu wakacyjnego na obóz językowy do Załęcza Wielkiego (woj. łódzkie), ufundowane zostało przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Obóz prowadzony był przez kadrę amerykańską więc wszyscy zanurzeni byli w języku angielskim, bo tylko tak możliwe było komunikowanie się ze sobą.


Zajęcia teatralne, muzyczne, artystyczne, sportowe, tradycje, kultura USA, Dzień Ameryki, Dzień Polski, ogniska i dyskoteki – to plan ogólny, ale w rzeczywistości każdy dzień był inny. „Jeśli chodzi o ludzi to były tam chyba same niesamowite osoby, z którymi szybko się zaprzyjaźniłam. Większość uczestników obozu powraca tam co rok. Niektórzy jeżdżą tam siódmy rok z rzędu, niektórzy piąty. Uwielbiają ten obóz więc wracają. Mam nadzieję ,że za rok też tam wrócę.”


Obóz organizowany jest przez Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy ZHP przy współudziale partnerskim Fundacji Kościuszkowskiej z Nowego Jorku i pod honorowym patronatem Komitetu UNESCO dla uczniów, którzy chcą doskonalić język angielski.


W nadchodzącym roku szkolnym kontynuowany będzie program Youngster. Zachęcam do udziału – może któryś uczeń będzie miał możliwość przeżycia podobnej przygody.

Eliza Frankowska
Teresa Domalewska-Belka   

   Temat wyświetlono: 2747 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.032517 sekund