Dzisiaj jest sobota
23 czerwca 2018
.
Temperatura powietrza
12.13 °C

.
Gości na portalu: 54
.
Polecamy
Jubileusz 600-lecia Glesna
Nadchodzące wydarzenia
Noc Świętojańska w Wyrzysku
Strefa humoru
Jakie wnioski?
   Falmierowo, dodano: 2017-09-10, godz.22:16

Szkoło, uczysz nas świata i życia

„Szkoło, uczysz nas świata i życia,
jakie ma człowiek zadania,
co rozum ma do zdobycia,
a serce do ukochania.”

Takie słowa towarzyszyły uczniom Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Falmierowie, którzy dnia 4 września 2017r. wzięli udział w uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego.


Ten dzień rozpoczął się mszą świętą w kościele parafialnym w Gromadnie. Po nabożeństwie cała społeczność uczniowska, rodzice i nauczyciele zebrali się w świetlicy wiejskiej w Falmierowie. Przybyłych powitała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Martyna Gieruć. Wprowadzono sztandar szkoły i zgromadzeni w sali wspólnie odśpiewali hymn państwowy. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły, pani Agnieszka Krzycka. W imieniu swoim i grona pedagogicznego serdecznie powitała zaproszonych gości, rodziców i uczniów. Przedstawiła także ważne sprawy dotyczące organizacji nowego roku szkolnego w związku z reformą oświaty - powrotem do ośmioklasowej szkoły podstawowej. Zwracając się do uczniów, życzyła im sukcesów w nauce, zapału w rozwijaniu swych pasji oraz twórczego wykorzystania talentów.
Na koniec pani dyrektor dokonała oficjalnego otwarcia roku szkolnego 2017/2018. Następnie prowadząca zaprosiła wszystkich do obejrzenia programu artystycznego, w którego przygotowanie zaangażowali się uczniowie: K. Bąk, N. Dróbka, W. Dróbka, M. Gieruć, J. Piwowarczyk, Sz. Trojański z klasy VII, J. Bąk, W. Bąk, J. Danelska, M. Danelski, K. Pawłowski, A. Pikulik, D. Sowa, M. Staniewska z kl. VIa, N. Kaleta, M. Kuna z kl. VIb, M. Pasieta z kl. V oraz nauczycielki – A. Święch i H. Urban. Zaprezentowana inscenizacja i piosenki mówiły o wakacyjnych wspomnieniach, pożegnały pełne przygód lato i powitały szkołę.


Dyrektor szkoły, pani Agnieszka Krzycka, podziękowała młodym artystom za występ i zaprosiła uczniów do szkoły na spotkanie z wychowawcami.

SP w Falmierowie   

   Temat wyświetlono: 2775 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.026894 sekund