Dzisiaj jest środa
19 grudnia 2018
.
Temperatura powietrza
0.06 °C

.
Gości na portalu: 37
.
Polecamy
Rozbudowa drogi wojewódzkiej coraz bliżej
Nadchodzące wydarzenia
Zagrają o mistrzostwo III ligi mężczyzn
   Falmierowo, dodano: 2017-10-26, godz.00:26

Pasowanie pierwszoklasistów

Dnia 20 października br. w świetlicy wiejskiej odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Falmierowie. O godz. 10:00 dzieci kl. I w obecności pani dyrektor, Agnieszki Krzyckiej, zaproszonych gości i rodziców zaprezentowali program artystyczny, w którym zdali przed „Babą Jagą” i koleżankami z klasy IV pierwszy egzamin na ucznia. Recytowali wiersze dotyczące nauki,  zasad zachowania w szkole oraz naszej ojczyzny. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i  mogą już zostać przyjęci w poczet społeczności szkolnej. Pierwszoklasiści ślubowali, być dobrymi Polakami, wzorowymi uczniami i wspaniałymi kolegami. Następnie pani dyrektor dokonała aktu pasowania. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki i legitymacje szkolne. Uczennica klasy I odczytała list skierowany do rodziców, w którym prosiła ich m.in. , żeby przygotowali im stałe miejsce do nauki, by pytali, chwalili, przypominali, sprawdzali, rozmawiali, zawsze rozumieli i kochali swoje dzieci. Potem list również odczytała jedna z mam, w którym zapewniła w imieniu wszystkich rodziców: „Będziemy starać się mieć w pamięci, że jesteście wyjątkowym i unikalnym darem losu, obiecujemy uważnie Was słuchać, doceniać w Was to, co najlepsze, przytulać i cieszyć się Waszym dzieciństwem”.


Potem młodsze i starsze koleżanki i koledzy z kl. „0”, II i III z wychowawczyniami przygotowały dla pierwszoklasistów niespodzianki w formie wierszy, piosenek, upominków. Dopełnieniem uroczystości był również list i laurka przygotowane przez uczniów Samorządu Szkolnego. Rodzice dzieci kl. I podziękowali słodyczami za aktywne uczestnictwo w uroczystości. Były również kwiaty dla pani dyrektor i wychowawczyni – p. Elżbiety Knioła. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością! Powodzenia!

Podziękowanie!
Uczniowie kl. I wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują rodzicom, pani dyrektor, nauczycielom, dzieciom przedszkolnym, uczniom kl. II, III, IV, przedstawicielom Samorządu Szkolnego, ich opiekunce oraz pracownikom obsługi za obecność, wielką pomoc i życzliwe wsparcie.

SP w Falmierowie   

   Temat wyświetlono: 2680 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.019143 sekund