Dzisiaj jest czwartek
21 czerwca 2018
.
Temperatura powietrza
24.12 °C

.
Gości na portalu: 40
.
Polecamy
Jubileusz 600-lecia Glesna
Nadchodzące wydarzenia
Noc Świętojańska w Osieku nad Notecią
Strefa humoru
Jakie wnioski?
   Wyrzysk, dodano: 2017-11-05, godz.19:35

Jaka będzie nazwa ronda?

Dyskusja nad nadaniem nazwy dla pierwszego w Wyrzysku ronda rozpoczęła się już podczas początkowych prac przy jego budowie. Najwcześniejsza propozycja, o której pisaliśmy kilka miesięcy temu, by nadać nazwę im. Żołnierzy Wyklętych, odbiła się głośnym echem. Jak się okazało, temat Żołnierzy Wyklętych niesie ze sobą znaczną grupę zwolenników, jak i zdecydowanych przeciwników.

Aby rozwiać wątpliwości i poznać prawdziwe opinie mieszkańców, w czerwcu br. zarządzeniem Burmistrza Wyrzyska rozpoczęto konsultacje w tej sprawie. Do końca sierpnia wpłynęły 3 propozycje: Rondo im. Powstańców Wielkopolskich – 315 głosów, Rondo im. Żołnierzy Wyklętych – 262 głosy i pozostawienie ronda bez nazwy – 101 głosów. Warto podkreślić, że konsultacje społeczne mają charakter opiniodawczy, a ich wyniki nie są wiążące dla organów gminy.


W najbliższą środę, 8 listopada, odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Finansów i Rozwoju Gospodarczego, Komisji Spraw Społecznych i Bezpieczeństwa, Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Wyrzysku, które zgodnie z porządniem obrad zajmą się m.in. tematem wyboru nazwy ronda na zbiegu ulic Bydgoskiej, Kościuszki i Staszica w Wyrzysku.

   

   Temat wyświetlono: 2751 razy.
Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.023146 sekund