Dzisiaj jest piątek
24 listopada 2017
.
Temperatura powietrza
6.94 °C

.
Gości na portalu: 16
.
Nasze filmy
Nie tylko Wyrzysk
   Wyrzysk, dodano: 2017-11-10, godz.23:00

Piękne, jesienne spotkanie

We wtorek na warsztatach literackich było kapitalnie! Już u progu Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” przywitała nas pani Zuzanna Przeworska.

Animatorka Klubu Literackiego „Pegazik” zaproponowała nam zabawę, której owocem stały się miniaturki literackie. Moje koleżanki z klasy szóstej „a” oraz z klasy szóstej „b” i siódmej „c” prezentowały na głos swoje utwory, zbierając za nie brawa. Moją przedstawiam poniżej- każdy może sam się nad nią zamyślić.


Przysięga

Pewnej księżycowej nocy, gdy deszcz dudnił o szyby, usłyszałam dziwny dźwięk. Przestraszyłam się, ponieważ w domu nie było nikogo. Otworzyłam okno i wystawiłam rękę na zewnątrz, zamknęłam oczy i wdychałam zapach deszczu.

Nagle coś usiadło na mojej dłoni, podniosłam powieki i zobaczyłam tęczowego ptaka. Miał on przywiązaną do nóżki kartkę. Odwiązałam ją i przeczytałam na głos, bo nie dowierzałam, że to może być prawda.

Tak, jak przysięgałeś, wrócisz do mnie, nim minie noc…Gdy musiałyśmy się już pożegnać, dziękowałyśmy pani Zuzi za wspaniały czas, a pani, przytulając nas, życzyła dobrej drogi. Z radością wrócę na kolejne warsztaty literackie!

Tekst: Wiktoria Bernacka kl.6a   
Zdjęcia: Anna Panek   

   Temat wyświetlono: 188 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2017


Czas: 0.022219 sekund