Dzisiaj jest sobota
24 lutego 2018
.
Temperatura powietrza
-5.06 °C

.
Gości na portalu: 44
.
Polecamy
Pożar w piwnicy
Nadchodzące wydarzenia
Propozycje M-GOK na ferie
Nasze filmy
Nie tylko Wyrzysk
   Falmierowo, dodano: 2017-11-10, godz.23:07

Harcerskie przyrzeczenie

W piątek, 29 października 2017r., odbyła się w Szkole Podstawowej w Falmierowie bardzo ważna harcerska uroczystość – Przyrzeczenie Harcerskie.  Przed godz. 18 przybyli  harcerze, opiekunowie, rodzice i dziewczęta, które z niecierpliwością oczekiwały chwili wstąpienia w szeregi harcerskiej braci.  Specjalnie na tę uroczystość przyjechały do nas z Piły druhna komendantka harcmistrzyni Bożena Wojciechowska oraz druhna harcmistrzyni Katarzyna Wojciechowska.


Na początku drużynowa Mariola Bromek powitała zebranych i odczytała nazwiska dziewcząt, które pomyślnie zakończyły okres próbny i dostąpiły zaszczytu złożenia przyrzeczenia. Przytoczona przez drużynową gawęda skłoniła do refleksji i zastanowienia się nad swoją dalszą drogą, nad dalszym życiem.  Starsze harcerki zapaliły   10 świeczek,  symbolizujących  10 praw harcerskich. Następnie je przypomniały, aby stały się drogowskazami na harcerskiej drodze.


Dalsza część uroczystości odbyła się na zewnątrz, przy ognisku. Głos zabrała druhna komendantka, zwracając uwagę na to, że data złożenia przyrzeczenia jest bardzo ważna dla każdego harcerza. Następnie harcerki z palcami skierowanymi w stronę ognia powtarzały za druhną komendantką słowa przysięgi: „Mam szczerą wolę...”.

Na zakończenie dorośli udali się na przygotowany przez rodziców poczęstunek a harcerze smażyli kiełbaski przy ognisku, nucąc piosenki harcerskie.Po przyrzeczeniu odbyło się harcerskie nocowanie w szkole. Jego uczestnicy, pod opieką pań A. Święch i M. Bromek, grali w podchody, wzięli udział w konkursach "Mam talent" i "Wybory Miss", we wspólnych zabawach i pląsach. Do domów wróciliśmy w sobotę, pełni wrażeń, chociaż troszeczkę zmęczeni.

Czuwaj!

   

   Temat wyświetlono: 2665 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2017


Czas: 0.025768 sekund