Dzisiaj jest czwartek
18 października 2018
.
Temperatura powietrza
10.88 °C

.
Gości na portalu: 49
.
Polecamy
Wyrzyszczanie oddali hołd powstańcom
Nadchodzące wydarzenia
Spotkanie autorskie z Heleną Wandą Kwadrans
   Falmierowo, dodano: 2017-12-20, godz.23:11

Turniej warcabowy w Falmierowie

15 grudnia 2017r. odbył się V Gminny Turniej Warcabowy Szkół Podstawowych. Został zorganizowany przez UKS Unikat Falmierowo, SP im. H. Sienkiewicza w Falmierowie i Urząd Miejski w Wyrzysku.  Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych:  klasy I-III i klasy IV-VII. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Krzywański, Natalia Kozioł i Szymon Wojda z kl. I-III oraz Piotr Wojda, Miłosz Osesek i Kacper Topór z kl. IV-VII. Z Kosztowa przyjechali: Igor Gurda, Filip Jeske i Miłosz Szczepański z kl. I-III oraz Paweł Tomaszewski, Jakub Gibas i Julia Gwit z kl. IV-VII.  SP Osiek reprezentowali: Filip Turbiak, Maja Machnik i Miłosz Szafarz z kl. I-III oraz Jakub Lamparski, Paweł Bąk i Bartosz Zbieralski z kl. IV-VII.


O zaciętości rywalizacji najlepiej świadczy fakt, że jedna z grup musiała rozegrać eliminacje ponownie, bo pierwsza runda nie przyniosła żadnego efektu. Ostatecznie zadecydowały małe punkciki wynikające z ilości niezbitych pionów.


Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco. W klasach młodszych mistrzem został Filip Turbiak (Osiek) przed Alanem Szczepańskim i Filipem Jeske (Kosztowo).

W grupie starszej zwyciężył Piotr Wojda (Falmierowo) przed Jakubem Gibasem i Julią Gwit (Kosztowo). Gratulujemy zwycięzcom, ale i tym, którym się mniej powiodło, bo rywalizacja była bardzo zawzięta.


Zawody przygotowali p. Marek Kułakowski i p. Renata Nowicka przy wydatnej pomocy dyrektor szkoły, p. Agnieszki Krzyckiej, która otworzyła turniej. Zwycięzcy otrzymali medale i nagrody rzeczowe oraz słodycze i napoje zakupione przez UKS „Unikat” i Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Falmierowie.

Turniej współfinansowany był z dotacji Urzędu Miejskiego w Wyrzysku – kultura fizyczna na 2017 r. 

M. Kułakowski   

   Temat wyświetlono: 2657 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.059723 sekund