Dzisiaj jest środa
21 listopada 2018
.
Temperatura powietrza
-0.63 °C

.
Gości na portalu: 32
.
Polecamy
Narodowe Święto Niepodległości w Osieku
Nadchodzące wydarzenia
Kącik twórczy w każdy wtorek
   Wyrzysk, dodano: 2017-12-30, godz.20:11

Jasełka ,,Obyś narodził się w naszych sercach”

"A Słowo, Ciałem się stało
i zamieszkało między nami..."


Dnia 22.12.2017 r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku odbyły się jasełka. Młodzi aktorzy przenieśli nas w atmosferę świąt i w 5 scenach ukazali tajemnicę Bożego Narodzenia.


Przedstawienie rozpoczęło się pięknym śpiewem piosenki pt. ,,Jest taki dzień”. Następnie w scenie pierwszej pojawił się żołnierz, który oznajmił, że cesarz August ogłosił w całym państwie spis ludności. Ze sceny drugiej dowiedzieliśmy się, że Józef z Maryją szukali noclegu w Betlejem, a w scenie trzeciej, że na świat przyszedł długo oczekiwany i zapowiadany przez proroków Syn Boży – Zbawiciel. W kolejnej odsłonie poznaliśmy zarozumiałego i władczego Heroda, kuszonego przez diabła, który namawiał króla do zgładzenia małego Jezusa. W przedostatniej scenie widzieliśmy przybycie pasterzy, a w piątej trzech króli, którzy stanęli przed Dzieciątkiem, by oddać pokłon i cześć Nowonarodzonemu oraz złożyć Mu dary jako królowi, Bogu i człowiekowi. Dzięki temu mogliśmy na moment zatrzymać się i zapomnieć o przedświątecznej gorączce przygotowań, aby zastanowić się nad sensem i znaczeniem tych cudownych, magicznych, rodzinnych świąt. Bóg przychodzi do nas w osobie malutkiego Dzieciątka o wielkim sercu, które uczy nas miłości do każdego człowieka. Nie zapominajmy, że we współczesnym, zmaterializowanym świecie, gdzie rządzą pieniądz, brak czasu i kariera jest drugi człowiek, nasz bliźni, nasz brat. Właśnie to chcieli przekazać nam młodzi aktorzy, którzy wcielając się w rolę Świętej Rodziny, pasterzy, trzech mędrców ze wschodu, złego króla Heroda i diabła pragnęli uświadomić nam, że warto czasem zwolnić i zastanowić nad swoim życiem, odpowiedzieć sobie, co jest najważniejsze, jakie wartości się liczą albo powinny liczyć.


Później uczniowie złożyli nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły życzenia, by święta upłynęły w zdrowiu, szczęściu, spokoju, a swoim kolegom życzyli mądrości, wytrwałości w dążeniu do celu i wierności ideałom. Przypomnieli także o przyrzeczeniach, które młodzież złożyła na spotkaniu z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży w ubiegłym roku w Łagiewnikach. Na zakończenie przedstawienia wszyscy zebrani podziękowali wykonawcom gromkimi brawami, a głos zabrała pani dyrektor Danuta Buryta - Arndt, która również dołączyła się do podziękowań, życząc jednocześnie bardzo udanych, pogodnych, radosnych świąt spędzonych w gronie najbliższych oraz szczęścia w nowym nadchodzącym 2018 roku.

Nad całością przedstawienia czuwała pani Kornelia Kwasińska wraz z księdzem wikariuszem Waldemarem Indyckim. Poszczególne części spektaklu przeplatane były pięknymi kolędami i nowoczesnymi pastorałkami, które przygotowali pan Adam Nowak i pani Edyta Kałużna. Dekorację wykonały panie Agnieszka Spirydow i Elżbieta Kwasek. Przedstawienie nie odbyłoby się, gdyby nie pomoc pana Wojciecha Sobiecha, który zajął się nagłośnieniem.


Już dzisiaj chcemy serdecznie zaprosić wszystkich mieszkańców naszego miasteczka do obejrzenia po raz kolejny jasełek, które odbędą się w niedzielę 7. stycznia 2018 roku, w kościele parafialnym pod wezwaniem świętego Marcina Biskupa w Wyrzysku, po mszy świętej o godzinie 11:30.

Tekst: Kornelia Kwasińska
Zdjęcia: Anna Poniewierska   

   Temat wyświetlono: 2666 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.025845 sekund