Dzisiaj jest czwartek
18 października 2018
.
Temperatura powietrza
10.88 °C

.
Gości na portalu: 52
.
Polecamy
W Kosztowie mają piękną wiatę
Nadchodzące wydarzenia
Spotkanie autorskie z Heleną Wandą Kwadrans
   Falmierowo, dodano: 2018-01-02, godz.20:47

Wycieczka do Piły

Tradycyjne mikołajkowe wyjazdy do kina i na lodowisko, organizowane przez p. Mariolę Bromek, cieszą się wielką popularnością wśród uczniów naszej szkoły. Tegoroczny odbył się 14. grudnia, a wzięli w nim udział uczniowie z klasy V, VIa, VIb, VII. W programie uwzględniono także zajęcia w Bibliotece Pedagogicznej oraz warsztaty plastyczne w Muzeum Okręgowym. Warsztaty plastyczne w Muzeum Okręgowym zaczęły się od rozmowy na temat bożonarodzeniowych zwyczajów, które kultywuje się w naszych domach. Następnie prowadząca zajęcia zaprezentowała papierowe ozdoby świąteczne, które dzieci będą wykonywać z otrzymanych materiałów. Po udzieleniu instrukcji, wszyscy ochoczo zabraliśmy się do pracy; wycinanie, składanie wzdłuż linii, klejenie, ozdabianie różnymi świątecznymi aplikacjami i na koniec prezentacja prac. Wykonane przez nas papierowe bombki ułożyliśmy ostrożnie w kartonach i zabraliśmy ze sobą do domu. Będą piękną ozdobą choinek.


W Bibliotece Pedagogicznej czekały na nas panie: Iwona Bukowska i Małgorzata Olejnik. Uczniowie wzięli udział w zajęciach z elementami biblioterapii pt. „Przyjaźń”. Uczestnicy szukali skojarzeń do słowa przyjaźń, obejrzeli filmik na podstawie znanej bajki Adama Mickiewicza pt. „Przyjaciele”, wypowiadali się na temat prawdziwej przyjaźni. Przypominali sobie lektury, które opowiadały o narodzinach przyjaźni, poznali „Dekalog przyjaźni”. Pracując w kilkuosobowych grupach, uczniowie wykonywali plakat pt. „Drzewo przyjaźni”. Podsumowując zajęcia, doszli do wniosku, że przyjaźń to spotkanie bratniej duszy, prawdziwego przyjaciela lub przyjaciółki, kogoś, kto zaakceptuje, wesprze, wysłucha, pomoże.


Z takim przesłaniem udaliśmy się do kina Helios na film pt. „Mikołaj i spółka”. Fabuła mówi o perypetiach Świętego Mikołaja, któremu tuż przed Bożym Narodzeniem zachorowały wszystkie elfy. W obawie o dotrzymanie terminu wykonania i dostarczenia wszystkim dzieciom zabawek, udał się do Paryża, aby zdobyć lekarstwo. Tam poznał przyjaciół, którzy pomogli mu w potrzebie i przeżył mnóstwo przygód... Jednym słowem warto obejrzeć ten film.I wreszcie najbardziej oczekiwana tego dnia atrakcja, szczególnie miłośników aktywnego wypoczynku – jazda na łyżwach na lodowisku przy Aquaparku. Tu uczniowie mieli możliwość ocenienia swoich umiejętności łyżwiarskich, sprawdzić koordynację ruchową i poprawić wydolność swego organizmu. Jazda na łyżwach wymaga nie tylko sprawności, ale i siły fizycznej. Niektórzy przekonali się, że potrafi nieźle zmęczyć, wówczas odpoczywali pod opieką p. M. Łukowskiego. Na lodowisku uczniów wspierały w wysiłku p. A. Strehlau i p. A. Święch, które pomagały początkującym łyżwiarzom i przypominały o zasadach bezpieczeństwa. Choć niektórzy uczniowie zaliczyli bolesne upadki, to z lodowiska schodzili niechętnie i z uśmiechem na twarzy. A na koniec McDonalds i zestaw Happy Meal dla każdego ucznia. To był dzień pełen emocji i fantastycznych wrażeń.

SP w Falmierowie   

   Temat wyświetlono: 2657 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.050076 sekund