Dzisiaj jest poniedziałek
10 grudnia 2018
.
Temperatura powietrza
3.38 °C

.
Gości na portalu: 38
.
Polecamy
Rozbudowa drogi wojewódzkiej coraz bliżej
Nadchodzące wydarzenia
Plan dowozów na kiermasz świąteczny
   Wyrzysk, dodano: 2018-01-12, godz.22:41

I sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej

12 stycznia 2018 roku, w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Wyrzysku odbyła się I sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku w III kadencji na lata 2017 - 2019. Obrady rozpoczęły się o godz. 10.00. Przybyłych radnych i gości przywitał Ryszard Sell opiekun MRM, który przedstawił historię powstania i funkcjonowania rady. Na sali sesyjnej, oprócz młodych radnych obecna była Bogusława Jagodzińska Burmistrz Wyrzyska, Stefan Rymer Przewodniczący Rady Miejskiej w Wyrzysku, Roman Łuka i Stefan Wełniak - radni Rady Miejskiej, Damian Nieroda, Michał Olejnik, Anna Małek i Krystian Gordon – opiekunowie MRM oraz dyrektorzy szkół i pracownicy Urzędu Miejskiego.


Podczas sesji radni złożyli ślubowanie, przyrzekając, że kierować się będą wyłącznie dobrem mieszkańców gminy. Następnie głos zajęła włodarz gminy, która wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej życzyła wytrwałości w społecznym działaniu, wielu sukcesów oraz osiągnięcia wszystkich stawianych sobie celów. Gminne władze nie zapomniały również o upominkach, które pomagać mają w codziennej pracy radnego.

Po gratulacjach przyszedł czas na wybór Przewodniczącego Rady, Wiceprzewodniczących i Sekretarza. Przeprowadzeniem wyborów zajęła się Komisja Skrutacyjna. Przewodniczącą MRM została Wiktoria Mróz. Funkcję wiceprzewodniczących objęły Wiktoria Ksobiak i Martyna Ksobiak.Podczas sesji Młodzieżowa Rada Miejska utworzyła trzy komisje:


1. Komisję Edukacji i Rozwoju w składzie: Patrycja Dutkiewicz – Przewodnicząca, Marek Kowalski – Zastępca Przewodniczącego, Martyna Ksobiak – członek i Patrycja Pawlak - członek.


2. Komisję Kultury i Promocji w składzie: Wiktoria Kędzia – Przewodnicząca, Martyna Gieruć – Zastępca, Aleksandra Świerczyńska – członek, Wiktoria Ksobiak – członek i Michalina Wiśniewska – członek.


3. Komisję sportu i spraw społecznych w składzie: Jacek Spichalski - Przewodniczący, Zuzanna Doberstein – Zastępca, Jakub Gondek – członek, Vanessa Łosoś – członek, Julia Barcikowska – członek i Wiktoria Mróz – członek.

   

   Temat wyświetlono: 2679 razy.
Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.056581 sekund