Dzisiaj jest środa
15 sierpnia 2018
.
Temperatura powietrza
22.12 °C

.
Gości na portalu: 54
.
Polecamy
Kolejna inwestycja PWiK w Wyrzysku
Nadchodzące wydarzenia
Zaproszenie na Dzień Działkowca
Strefa humoru
Jakie wnioski?
   Falmierowo, dodano: 2018-01-26, godz.03:19

Dzień Kubusia Puchatka

18. stycznia przypada Dzień Kubusia Puchatka, misia „o bardzo małym rozumku”. Tego dnia dzieci z oddziału zerowego przyniosły do szkoły maskotki Kubusia, książeczki z jego przygodami, puzzle i inne przedmioty związane z tym sympatycznym misiem. Odwiedziły nas też koleżanki z klasy IVb, przebrane za postaci z bajek - Julka była Kubusiem, a Lidka kotem w butach. Towarzyszyły im Klaudia i Martyna. Dziewczynki przeczytały młodszym kolegom fragmenty „Kubusia Puchatka” A.A. Milne oraz „Kota w butach” autorstwa Ch. Perraulta. Następnie „Pszczółki” mogły spróbować tostów z miodem – przysmakiem Kubusia oraz herbatki posłodzonej tym specjałem. Obył się też konkurs plastyczny, którego tematem był Kubuś i jego przyjaciele. Dzieci z radością bawiły się tego dnia swoimi pluszakami, choć niektóre z nich były większe niż przedszkolacy.


Główne cele zajęć to rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci i bliższe poznanie postaci Kubusia Puchatka, ale także nabywanie przez dzieci umiejętności wspólnego z rówieśnikami przeżywania ważnych uroczystości, czerpania z nich radości, ćwiczenie umiejętności porównywania wielkości elementów i liczebności zbiorów, wdrażanie do uważnego słuchania fragmentów literatury oraz kształtowanie umiejętności tworzenia dłuższych wypowiedzi.


„Pszczółki” już planują kolejną taka uroczystość, tym razem będzie to Dzień Kota. Mamy zapewnienie starszych koleżanek, że nam w tym pomogą.

SP w Falmierowie   

   Temat wyświetlono: 561 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.021684 sekund