Dzisiaj jest niedziela
20 stycznia 2019
.
Temperatura powietrza
-2.13 °C

.
Gości na portalu: 28
.
Polecamy
Rodzinny sylwester na placu targowym
Nadchodzące wydarzenia
Propozycje sportowe na ferie
   Falmierowo, dodano: 2018-01-26, godz.03:19

Dzień Kubusia Puchatka

18. stycznia przypada Dzień Kubusia Puchatka, misia „o bardzo małym rozumku”. Tego dnia dzieci z oddziału zerowego przyniosły do szkoły maskotki Kubusia, książeczki z jego przygodami, puzzle i inne przedmioty związane z tym sympatycznym misiem. Odwiedziły nas też koleżanki z klasy IVb, przebrane za postaci z bajek - Julka była Kubusiem, a Lidka kotem w butach. Towarzyszyły im Klaudia i Martyna. Dziewczynki przeczytały młodszym kolegom fragmenty „Kubusia Puchatka” A.A. Milne oraz „Kota w butach” autorstwa Ch. Perraulta. Następnie „Pszczółki” mogły spróbować tostów z miodem – przysmakiem Kubusia oraz herbatki posłodzonej tym specjałem. Obył się też konkurs plastyczny, którego tematem był Kubuś i jego przyjaciele. Dzieci z radością bawiły się tego dnia swoimi pluszakami, choć niektóre z nich były większe niż przedszkolacy.


Główne cele zajęć to rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci i bliższe poznanie postaci Kubusia Puchatka, ale także nabywanie przez dzieci umiejętności wspólnego z rówieśnikami przeżywania ważnych uroczystości, czerpania z nich radości, ćwiczenie umiejętności porównywania wielkości elementów i liczebności zbiorów, wdrażanie do uważnego słuchania fragmentów literatury oraz kształtowanie umiejętności tworzenia dłuższych wypowiedzi.


„Pszczółki” już planują kolejną taka uroczystość, tym razem będzie to Dzień Kota. Mamy zapewnienie starszych koleżanek, że nam w tym pomogą.

SP w Falmierowie   

   Temat wyświetlono: 2693 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.028031 sekund