Dzisiaj jest wtorek
22 stycznia 2019
.
Temperatura powietrza
-5.50 °C

.
Gości na portalu: 69
.
Polecamy
Wiednia czar na początek nowego roku
Nadchodzące wydarzenia
Propozycje sportowe na ferie
   Falmierowo, dodano: 2018-01-28, godz.20:44

Bądź kumplem- nie dokuczaj

Dnia 11 stycznia 2018r. uczniowie klas 0-III uczestniczyli w zajęciach warsztatowych pt. „ Bądź kumplem- nie dokuczaj!” dotyczących zasad właściwego zachowania w stosunku do koleżanek i kolegów. Pani pedagog rozpoczęła zajęcia miniwykładem, podczas którego przedstawiła i wytłumaczyła uczniom problem dokuczania oraz zaprezentowała sposoby radzenia sobie z nim. Zwróciła uwagę na istotne informacje, m.in. co zrobić w sytuacji, gdy ktoś nam dokucza, do kogo zgłosić się z problemem, kiedy zachowanie jest żartem, a kiedy dokuczaniem. Miniwykład połączony był z prezentacją wybranych filmów dostępnych na stronie kampanii „Bądź kumplem, nie dokuczaj”: http://badzkumplem.cartoonnetwork.pl. Ponadto uczniowie poznali kodeks kumpla, rozwiązali zagadkę i wspólnie tworzyli zdania, na których znalazły się hasła- wskazówki dotyczące bycia dobrym kolegą.
Na zakończenie uczestnicy zajęć zostali zapoznani w wynikami wywiadów i ankiet dotyczących pozytywnego i negatywnego zachowania uczniów w szkole i poza nią oraz bezpieczeństwa w szkole. Na podstawie uzyskanych informacji, wyciągnięto wnioski i zaproponowano uczniom działania do zrealizowania w II półroczu w celu poprawy zachowań i sytuacji bezpieczeństwa w szkole.


Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia pomogły uczestnikom zrozumieć konsekwencje dokuczania i konstruktywnie radzić sobie z trudnościami, a także zachęcą ich do kulturalnych zachowań, pomogą w kształtowaniu postaw koleżeńskich.Wierzymy też, że nasi uczniowie są wspaniałymi młodymi ludźmi, dla których hasło: „Bądź kumplem – nie dokuczaj” to nie tylko puste słowa, ale idea, za którą będą podążać.

Tekst: Elżbiet Knioła   

   Temat wyświetlono: 2720 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.019401 sekund