Dzisiaj jest wtorek
22 stycznia 2019
.
Temperatura powietrza
-6.63 °C

.
Gości na portalu: 61
.
Polecamy
Powstały bulwary wyrzyskie
Nadchodzące wydarzenia
Propozycje sportowe na ferie
   Wyrzysk, dodano: 2018-02-06, godz.23:37

Wiktor ponownie wśród najlepszych

Wiktor Puciłowski pod koniec ubiegłego roku (wygrywając w Poznaniu II Grand Prix Wielkopolski Żaków w tenisie stołowym) wywalczył awans na II Grand Prix Polski, które odbyło się w miniony weekend w Łaziskach Górnych na Śląsku (02-04.02.2018r.). Przypomnijmy, że wychowanek trenera Krzysztofa Pijanowskiego w tak prestiżowych zawodach wystąpił po raz drugi w życiu. W Grand Prix Polski udział bierze 64 zawodników wyłonionych z eliminacji wojewódzkich, w których startuje blisko 600 licencjonowanych tenisistów stołowych w najmłodszej kategorii wiekowej w Polsce.

Tenisista Łobzonki Wyrzysk rozpoczął turniej od porażki z faworytem grupy Kacprem Toton (ATS Bingo Ropczyce), który stanął ostatecznie na podium turnieju. W drugiej grze Wiktor po dramatycznym pojedynku prowadząc 2:1 w setach uległ minimalnie Bartoszowi Madze (UKS THE BEST Bestwinka) 2:3. W ostatnim meczu grupowym gracz z Wyrzyska utrzymał wysoki poziom z ostatniego pojedynku i pokonał 3:0 Jakuba Szymczaka-Pomianowskiego (KU AZS UE Wrocław) zajmując trzecią lokatę w grupie i ostatecznie 41 miejsce w Grand Prix Polski. Wynik ten jest lepszy o osiem lokat od ostatniego startu w Lidzbarku Warmińskim, w którym zajął 49 pozycję.
- Jestem bardzo zadowolony z gry Wiktora, chociaż wiemy jakie rzeczy musimy poprawić i jaki ogrom pracy nas czeka, aby nadal móc startować w zawodach tej rangi. Dla całej sekcji tenisa stołowego już sam start na Grand Prix Polski jest wielkim sukcesem. Przypomnę, że awans na tego typu zawody uzyskuje wyłącznie dwóch najlepszych zawodników z całego województwa wielkopolskiego – komentuje trener Krzysztof Pijanowski.

   

   Temat wyświetlono: 2705 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.021404 sekund