Dzisiaj jest wtorek
22 stycznia 2019
.
Temperatura powietrza
-6.13 °C

.
Gości na portalu: 59
.
Polecamy
Rozbudowa remizy coraz bliżej
Nadchodzące wydarzenia
Propozycje na ferie zimowe
   Wyrzysk, dodano: 2018-02-08, godz.17:37

Dzień Babci i Dziadka w SP w Wyrzysku

Mimo że styczeń jest zimowym miesiącem, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. Święto Babci i Dziadka to czas niezwykły nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dni pełne uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.


30. i 31. stycznia w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku odbyła się wspaniała impreza. Na wstępie pani dyrektor Danuta Buryta – Arndt przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, życząc zdrowia i radości, które pozwalają na piękny odbiór świata i ludzi, cierpliwości dla wnucząt, nieustannie zadających mnóstwo pytań, ciekawych rozmów, samych wspaniałych, niezapomnianych i szczęśliwych chwil wspólnie spędzonych. Program poprowadziły uczennice: Lena Sadłowska i Sandra Załóg. Dziewczynki przywitały gości i zaprosiły na piękny program artystyczny w wykonaniu klas I-III. Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy I a pod opieką wychowawczyni, pani Lucyny Jurgońskiej – Pasternak, którzy przygotowali piosenkę ,,Babciu, droga babciu” oraz układ taneczny z szarfami. Następnie wystąpiła klasa I b, której wychowawczynią jest pani Magdalena Kozimor. Dzieci zaprezentowały wiersze oraz taniec o przepysznym tytule ,,Czekolada”. Uczniowie klasy I c, których przygotowała wychowawczyni pani Małgorzata Jakóbek, zagrali na instrumentach ,,Marsz Radetzkiego”, recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Następnie klasa II a, wraz z wychowawczynią panią Teresą Wójcik, przeniosła gości do krainy smoków. Na zakończenie pojawiły się śnieżynki oraz wróżka, która za pomocą czarodziejskiej różdżki wykonała ,,Taniec śnieżynek”.

Kolejnego dnia dla swoich babć i dziadków zaprezentowały się klasy III. Występ rozpoczęła klasa III a wraz z wychowawczynią panią Kamilą Pufahl. Uczniowie zaprezentowali się w walcu. Pozostając w atmosferze karnawału goście obejrzeli tańczące wśród kwiatów motyle, czyli dzieci z klasy III b, które przygotowała pani Edyta Kałużna. Następnie tanecznym krokiem, w podróży po Europie, zaprezentowali się uczniowie klasy III c wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Spirydow. Klasa III d pod czujnym okiem wychowawczyni, pani Anny Muszyńskiej, zaprezentowała program pt. ,,Powróćmy jak za dawnych lat”. Na koniec uroczystości wszyscy uczniowie głośno zaśpiewali babciom i dziadkom "Sto lat …".


Mali artyści z przejęciem wcielali się w swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poprzez wiersz, piosenkę i taniec mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom podziękowania za trud włożony w ich wychowanie.

Tekst: Anna Muszyńska   
Zdjęcia: Anna Poniewierska   

   Temat wyświetlono: 2702 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.027794 sekund