Dzisiaj jest wtorek
19 lutego 2019
.
Temperatura powietrza
1.81 °C

.
Gości na portalu: 52
.
Polecamy
Ruszy budowa ulicy Kasztanowej
Nadchodzące wydarzenia
Ruszają wybory w sołectwach
   Wyrzysk/Osiek nad Notecią, dodano: 2018-02-11, godz.22:07

O sowach w bibliotece

Dnia 2 lutego w Bibliotece Publicznej w Wyrzysku i filii bibliotecznej w Osieku nad Notecią przeprowadzone zostały spotkania z ornitologiem Damianem Ostrowskim. Prelegent działa w Stowarzyszeniu Ochrony Sów i właśnie sowy były bohaterkami piątkowych spotkań. Uczestnikami omawianych wydarzeń byli uczniowie szkół podstawowych z Kosztowa i Osieka nad Notecią.


Prowadzący przystępnie i zajmująco opowiadał o swoich ulubionych ptakach, korzystając przy tym z licznych pomocy naukowych takich jak: pióro i skrzydło sowy, sylwetki różnych gatunków naturalnej wielkości, głosy sów wygrywane na okarynie i wreszcie, wzbudzające największe emocje, sowie wyplówki, które były przez pana Damiana rozkruszane w celu zaprezentowania ich zawartości, którą stanowią m.in. kości zjedzonych gryzoni.


Uczestnicy z ciekawością słuchali wykładu, a na koniec zasypywali prowadzącego pytaniami. Dodatkowym walorem spotkania była wystawka licznych książek o tematyce przyrodniczej zgromadzonych w wyrzyskiej placówce.

Spotkanie z człowiekiem pełnym pasji, który umiejętnie o niej opowiada, jest dla młodych ludzi niezmiernie ważne. Może im pomóc w odnalezieniu swojej ścieżki rozwoju lub skłonić do rozwijania budzących się zainteresowań tak, aby życie każdego z tych młodych ludzi stało się bogatsze i bardziej wartościowe.Biblioteka Publiczna w Wyrzysku wraz z filią w Osieku nad Notecią serdecznie dziękuje panu Damianowi Ostrowskiemu za przeprowadzenie obydwu spotkań.

M-GOK Wyrzysk, Biblioteka Publiczna   

   Temat wyświetlono: 2760 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.020036 sekund