Dzisiaj jest wtorek
19 lutego 2019
.
Temperatura powietrza
1.06 °C

.
Gości na portalu: 45
.
Polecamy
W Osieku nad Notecią mają szatnię na medal
Nadchodzące wydarzenia
Ruszają wybory w sołectwach
   Wyrzysk, dodano: 2018-02-11, godz.22:11

II sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku

W mroźny czwartek 08 lutego 2018 roku odbyła się II sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku, w której uczestniczyło 15 radnych. Obecni byli również: Wiceburmistrz Wyrzyska Tadeusz Perliński, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Wyrzysku Piotr Radwański, Opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku radny Roman Łuka oraz nauczyciele pełniący funkcję koordynatorów działania MRM w Wyrzysku - Ryszard Sell (Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku), Damian Nieroda (Szkoła Podstawowa im. S. Staszica w Osieku nad Notecią), Michał Olejnik (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku), Anna Małek (Szkoła Podstawowa w Falmierowie im. H. Sienkiewicza w Falmierowie) i Krystian Gordon (Szkoła Podstawowa w Kosztowie im. M. Konopnickiej).


Po złożeniu sprawozdania Przewodniczącej Młodzieżowej Rady Miejskiej z działalności w okresie międzysesyjnym nastąpiła prezentacja oferty sportowej w gminie Wyrzysk ze szczególnym uwzględnieniem propozycji dla dzieci i młodzieży. To zagadnienie doskonale przybliżyli zaproszeni goście – Kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wyrzysku Beata Borowczak, Prezes Klubu Sportowego Łobzonka Wyrzysk Łukasz Napierała oraz Prezes Towarzystwa Sportowo-Kulturalnego Orzeł Osiek Jacek Filipiak.


Następnie zostały przyjęte w kolejnych uchwałach plany pracy poszczególnych komisji na rok 2018. Wśród nich znalazły się m. in. propozycje nawiązania współpracy z młodzieżowymi radami miejskimi w regionie lub Polsce, rozwijania współpracy Samorządów Uczniowskich szkół z Gminy Wyrzysk, włączenia się w organizację gminnych obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz wybuchu powstania wielkopolskiego, dalszego prowadzenia Kroniki MRM, udział i pomoc w przygotowaniu gminnych imprez kulturalnych i sportowych, przyznania statuetek „Przyjaciele Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku” z okazji pięciolecia działalności MRM, kontynuowania współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Wyrzyska, Wyrzyskim Kołem Fotograficzno – Filmowym „OCZY SZEROKO OTWARTE”, Przedszkolem Publicznym im. Chatka Puchatka w Wyrzysku i Nadnoteckim Bankiem Spółdzielczym z siedzibą w Białośliwiu.


Po zakończeniu sesji zebrani uczcili Tłusty Czwartek degustacją pączków zasponsorowanych przez władze miejskie i wykonali pamiątkowe fotografie.

MRM w Wyrzysku   
Fot. M. Olejnik   

   Temat wyświetlono: 2781 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.018475 sekund