Dzisiaj jest środa
20 marca 2019
.
Temperatura powietrza
4.44 °C

.
Gości na portalu: 62
.
Polecamy
Trenowali z Maciejem Makuszewskim
Nadchodzące wydarzenia
4 Pory Roku – Dębowa Góra – Wiosna 2019
   Wyrzysk, dodano: 2018-03-07, godz.00:30

Zmagania z historią

27 lutego 2018 roku z inicjatywy M-GOK Biblioteki Publicznej w Wyrzysku odbyło się spotkanie ze Stanisławem Srokowskim pisarzem, poetą, dramaturgiem i publicystą.


Tematem spotkania była historia Kresów II Rzeczypospolitej. Do dzisiaj żyją świadkowie tragicznych wydarzeń - jednym z nich jest, zaproszony przez Bibliotekę Publiczną do Wyrzyska, pan Stanisław Srokowski, który w imię prawdy o tamtych wydarzeniach przeprowadza liczne prelekcje. Uczestnicy spotkania w Wyrzysku mieli okazję wysłuchania rzeczowego, jasnego wykładu na temat ludobójstwa dokonanego na ludności Kresów przez ugrupowania ukraińskie. Złożoność poruszanego tematu wymaga szerokiej wiedzy, ponieważ bez niej prawda historyczna zostanie zakłamana.Przybyli z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji, po jej zakończeniu wywiązała się wymiana zdań i opinii, tym bardziej cennych, że przedstawionych między innymi przez obecnego na sali świadka – mieszkańca naszej gminy.
Mamy nadzieję, że to wydarzenie skłoni wielu z przybyłych do zainteresowania się historią, poszerzania swojej wiedzy.W spotkaniu uczestniczyli, oprócz mieszkańców gminy, także przedstawiciele władz samorządowych w osobach Pana Tadeusza Perlińskiego i Pana Stefana Rymera. Licznie przybyli także członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wyrzyska. Wszystkim obecnym dziękujemy za zainteresowanie i udział w spotkaniu.

Tekst: M-GOK Biblioteka Publiczna   

   Temat wyświetlono: 2778 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.047268 sekund