Dzisiaj jest wtorek
11 grudnia 2018
.
Temperatura powietrza
1.94 °C

.
Gości na portalu: 37
.
Polecamy
Powstańcy walczyli na wyrzyskim rynku
Nadchodzące wydarzenia
4 Pory Roku – Dębowa Góra – Zima 2018
   Falmierowo, dodano: 2018-03-28, godz.00:54

Śniadanie Wielkanocne w Falmierowie

W sobotę, 24 marca 2018 roku, w świetlicy wiejskiej w Falmierowie Stowarzyszenie Rozwój Sołectwa Falmierowo zorganizowało „Śniadanie Wielkanocne”. Była to już druga edycja imprezy, podczas której na tydzień przed świętami Wielkiej Nocy, sołectwa prezentowały swoje wielkanocne stoły.


Gości powitała szefowa stowarzyszenia Katarzyna Kowalska. W wydarzeniu oprócz mieszkańców uczestniczyła Burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Wyrzysku Piotr Radwański. Nie zabrakło także sołtysów: Ewy Pawlaczyk, Tadeusza Jagodzińskiego i Leszka Malczewskiego.Swoje bogato zastawione stoły zaprezentowały 4 sołectwa: Gromadno, Dobrzyniewo, Osiek nad Notecią i Falmierowo. Przygotowane w niepowtarzalny sposób potrawy świąteczne zachwycały nie tylko smakiem, ale i wyglądem. Wyobraźnia kulinarna i plastyczna pań była ogromna. Na pięknie przygotowanych stołach prezentowały się pisanki, babki, mazurki, baranki z masła, ale także swojskie wędliny i sałatki. Było kolorowo, wiosennie i smakowicie.Aby nie poprzestać jedynie na wrażeniach kulinarnych, organizatorzy zadbali o program artystyczny. Wydarzenie uświetniły występy "Osieczanek" i Nikoli Wacholc.
Impreza została dofinansowana z budżetu Gminy Wyrzysk w ramach dotacji, jaką otrzymało Stowarzyszenie Rozwój Sołectwa Falmierowo.

   

   Temat wyświetlono: 2676 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.020534 sekund