Dzisiaj jest środa
20 marca 2019
.
Temperatura powietrza
3.94 °C

.
Gości na portalu: 68
.
Polecamy
Zabawna komedia o mężczyznach idealnych
Nadchodzące wydarzenia
4 Pory Roku – Dębowa Góra – Wiosna 2019
   Falmierowo, dodano: 2018-04-05, godz.16:32

Konkursy wielkanocne rozstrzygnięte

Dnia 25 marca br.w Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią odbyła się impreza Wielkanoc na Krajnie, podczas której podsumowany został konkurs na najpiękniejszą palmę krajeńską zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania Krajna nad Notecią. Wśród laureatów gminy Wyrzysk znalazło się dwoje uczniów naszej szkoły. Wyróżnione palmy należały do Bartosza Wernera, ucznia klasy III i Lidii Kowalskiej, uczennicy kl. IV b.


Na konkurs wpłynęło ponad 150 prac wykonanych przez dzieci i młodzież. W każdej z gmin należących do powiatu pilskiego wybrano trzy najpiękniejsze palmy krajeńskie, które zaprezentowane zostały podczas niedzielnej imprezy w skansenie, a ich twórcy odebrali dyplomy i nagrody. Palmy te trafiły do Brukseli i były elementem promującym powiat pilski w Parlamencie Europejskim w ramach wydarzenia Wielkopolska Wielkanoc w Parlamencie Europejskim – prezentacja dorobku i potencjału Wielkopolskich LGD oraz promocja Wielkopolski.Nie zabrakło nas również wśród nagrodzonych w konkursie plastycznym pt. Wielkanocne strojne jajo. Na konkurs wpłynęło 237 prac z Łobżenicy, Liszkowa, Kotunia, Wiktorówka, Fanianowa, Dźwierszna Małego, Wysokiej, Falmierowa, Mościsk i Białośliwia. Komisja konkursowa w kategorii przedszkole przyznała naszej szkole aż dwie nagrody - dla Martyny Zych i Huberta Pasiety.


Dzieci te uczestniczyły w uroczystości podsumowania dziesiątej, jubileuszowej edycji konkursu. Przed odebraniem nagród obejrzały wiosenno-świąteczne przedstawienie w wykonaniu małych aktorów z kółka teatralnego, a występ zakończył jeden z wielkanocnych zwyczajów - oblanie gości wodą za pomocą „śmigusówek”.


Gratulujemy wszystkim zwycięzcom konkursów, a pozostałych uczniów zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłym roku, ponieważ „kto nie bierze udziału, nie wygrywa”.


SP w Falmierowie   

   Temat wyświetlono: 2830 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.02639 sekund