Dzisiaj jest czwartek
21 marca 2019
.
Temperatura powietrza
7.00 °C

.
Gości na portalu: 64
.
Polecamy
Zabawna komedia o mężczyznach idealnych
Nadchodzące wydarzenia
4 Pory Roku – Dębowa Góra – Wiosna 2019
   Falmierowo/Wyrzysk, dodano: 2018-04-05, godz.16:54

III Międzyszkolny Turniej Pierwszej Pomocy

23 marca w CKZiU w Wyrzysku odbył się III Międzyszkolny Turniej Pierwszej Pomocy. Udział w nim wzięły trzyosobowe drużyny z sześciu szkół. Szkołę Podstawową w Falmierowie reprezentowały uczennice: Kinga Bąk, Dominika Kowalska i Marta Mrotek.


Celem turnieju było propagowanie udzielania pierwszej pomocy, upowszechnianie zasad i wartości humanitarnych Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża, podniesienie poziomu wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz uwrażliwienie na cierpienie i potrzeby innych.


Honorowy patronat nad turniejem objęli; pani Bogusława Jagodzińska - burmistrz Wyrzyska i p. Eligiusz Komarowski - starosta Pilski.

Turniej rozpoczął się od powitania gości oraz zawodników przez p. mgr Katarzynę Kosakowską, dyrektor CKZiU. Głos zajęli; burmistrz Wyrzyska p. Bogusława Jagodzińska, komendant Komisariatu Policji w Wyrzysku, p. M. Towalewski i p. M. Welc, prezes Oddziału Rejonowego PCK w Pile. Życzyli oni uczestnikom turnieju powodzenia i podkreślali, jak bardzo ważne jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi w sytuacji zagrożenia życia. Następnie drużyny biorące udział w turnieju udały się na rozwiązywanie testów, po czym przystąpiono do części praktycznej, gdzie uczniowie musieli wykazać się swoimi umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz współpracą w zespole.

Na koniec turnieju podsumowano wyniki, pogratulowano zwycięzcom oraz wręczono puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Oto wyniki turnieju:
I miejsce – SP Wyrzysk
II miejsce- SP Wysoka
III miejsce- SP Falmierowo
IV miejsce- SP Białośliwie
V miejsce Osiek nad Notecią
VI miejsce SP Kosztowo

   

   Temat wyświetlono: 2865 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.021656 sekund