Dzisiaj jest środa
20 marca 2019
.
Temperatura powietrza
4.56 °C

.
Gości na portalu: 67
.
Polecamy
Pożar budynku w Osieku nad Notecią
Nadchodzące wydarzenia
4 Pory Roku – Dębowa Góra – Wiosna 2019
   Wyrzysk, dodano: 2018-04-05, godz.23:39

Z CKZiU do Czerniejewa…

Uczniowie klas technik hotelarz oraz technik technologii żywienia wyrzyskiego CKZiU wzięli udział w wycieczce do Zespołu Pałacowo – Hotelowego w Czerniejewie, zorganizowanej przez pedagoga szkolnego Sylwię Jułga oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych panią Grażynę Nowicką i pana Wojciecha Orzechowskiego.

Pani manager - Kinga Ciesielczyk - zapoznała naszych uczniów z historią przepięknego obiektu pałacowego w Czerniejewie. Pałac Lipskich znajduje się na północnym skraju miasta, wzniesiony w latach 1771-1775 dla Jana Lipskiego.


W czasie II wojny światowej użytkowany był przez Niemców, dlatego zabudowania przetrwały w stanie nienaruszonym. Wnętrza i wyposażenie uległy znacznemu zniszczeniu w końcowym okresie wojny. Od wyzwolenia do 1977 r. był siedzibą Domu Dziecka, później został przejęty i wyremontowany z przeznaczeniem na hotel i centrum konferencyjne. Obecnie również pełni tę funkcję.


Na terenie zespołu pałacowego w Czerniejewie funkcjonują dwie restauracje - Pałacowa oraz Stara Wozownia, a specjalnością kuchni pałacu w Czerniejewie jest czernina oraz dziczyzna. Po zaznajomieniu z historią obiektu, uczniowie zostali oprowadzeni po urokliwych wnętrzach pałacu.Właściciele obiektu z wielką staranności odtwarzają klimat oraz dawną świetność i przepych zabytkowych wnętrz. Specyfika pokoi hotelowych ich wystrój oraz dbałość właścicieli o komfort gości sprawia, że jest to doskonałe miejsce do organizowania wielu uroczystości, szczególnie zaś wesel, przyjęć komunijnych a także konferencji oraz świąt myśliwskich. Warto dodać że dla myśliwych właśnie szczególnie atrakcyjny jest obiekt Starej Bażanciarni, utrzymany w stylu domku myśliwskiego, który wchodzi w skład całego kompleksu pałacowego. Malowniczy 13 hektarowy park jest również doskonałym miejscem na przejażdżki bryczką , które oferowane są gościom w sezonie letnim.


Młodzież wykazała się wyjątkową ciekawością, zasypując panią manager wieloma pytaniami dotyczącymi zagadnień związanych z pracą w tego rodzaju obiektach hotelarskich. Dla naszych hotelarzy niezwykle cenna była możliwość przećwiczenia w praktyce programu użytkowego CHART. Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę, prezentując nienaganne maniery i wysoką kulturę osobistą. Humory wszystkim dopisywały a drobne słodkie podziękowanie dla pani Kingi Ciesielczyk były przysłowiową kropką nad „i”.


Następnym etapem naszej wycieczki była wizyta w największym i najnowocześniejszym centrum handlowym w Poznaniu czyli w POSNANII. Zderzenie nowoczesności z dawną epoką Czerniejewskich wnętrz była dla wszystkich uczestników wycieczki ciekawym przeżyciem. Część gastronomiczna, zarówno w pałacu jak i w centrum, została dokładnie omówiona przez panią Grażynę Nowicką.

CKZiU w Wyrzysku   

   Temat wyświetlono: 2804 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.074172 sekund