Dzisiaj jest wtorek
19 lutego 2019
.
Temperatura powietrza
3.94 °C

.
Gości na portalu: 51
.
Polecamy
Wkrótce ruszy przebudowa ulicy Parkowej
Nadchodzące wydarzenia
Ruszają wybory w sołectwach
   Wyrzysk, dodano: 2018-04-05, godz.23:44

Budynek hali sportowej zmodernizowany

Zakończył się pierwszy etap zadania pn. „Modernizacja budynku hali sportowej oraz budynku socjalno–użytkowego z bazą noclegowo-wypoczynkową w Wyrzysku przy ul. Parkowej".


Prace rozpoczęto w październiku ubiegłego roku. Pierwsza część inwestycji polegała głównie na dostosowaniu budynku do wymogów obecnych przepisów budowlanych poprzez oddzielenie pomieszczeń hali sportowej i budynku socjalno-użytkowego oraz dostosowanie konstrukcji stalowej dachu i słupów pod względem pożarowym. Zamontowane zostały brakujące stężenia w konstrukcji stalowej dachu hali sportowej. Wykonano również instalację stanowiącą źródło ciepła w sali sportowej oraz instalację wentylacji mechanicznej. Prace objęły także zewnętrzną część budynku. W ramach zadania docieplono ściany i wykonano obróbki blacharskie z wymianą rynien i montażem instalacji odgromowej.
Koszt pierwszego etapu inwestycji, której wykonawcą wybranym w drodze przetargu został Zakład Ogólnobudowlany „MARK” Mariusz Kądziołka z Margonina to 641.965,50 złotych.Wkrótce Gmina Wyrzysk przystąpi do drugiego etapu inwestycji, który obejmie dalsze prace w budynku hali sportowej. Wyremontowana zostanie widownia, zaplecze socjalne, szatniowe i administracyjne dla nauczycieli i trenerów. Obiekt zostanie przystosowany do użytkowania przez osoby niepełnosprawne. W budynku socjalno–użytkowym z bazą noclegowo-wypoczynkową powstanie siłownia oraz sala fitness. Planuje się także przebudowę kotłowni, która będzie zasilana paliwem gazowym.

   

   Temat wyświetlono: 2767 razy.
Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.031371 sekund