Dzisiaj jest czwartek
20 września 2018
.
Temperatura powietrza
25.37 °C

.
Gości na portalu: 44
.
Polecamy
I Biesiada Krajeńska w Wyrzysku
Nadchodz±ce wydarzenia
4 Pory Roku – Dębowa Góra – Jesień 2018
   Glesno, dodano: 2018-04-21, godz.23:44

Zuchy i harcerze powitali wiosnę

21 kwietnia 2018 r. do Glesna przyjechało 150 zuchów i harcerzy z Hufca ZHP im. Stanisława Staszica w Pile, aby obrzędowo powitać wiosnę. Wiosenny zlot przygotowali: 9 DH „ Wędrowcy” z drużynow± Ew± Dmochewicz i 10 GZ „ Czerwone Muchomorki” z drużynow± Halin± Betańsk±.


Zlot rozpoczęli¶my zbiórk± na boisku wielofunkcyjnym przy szkole. Następnie ze ¶piewem przyszli¶my nad jezioro przy dworku Stadniny Koni w Gle¶nie, gdzie przy ognisku czekała na nas „ Wiosenka”, któr± powitali¶my harcerskimi okrzykami, piosenkami i pl±sami.


O podpalenie ogniska poprosili¶my dh. Komendantkę Bożenę Wojciechowsk±. Potem grupami udali¶my się na poczęstunek do zabytkowej kuĽni zwanej „ Bonanz±”, na przejazd konnym wozem, do jazdy wierzchem na koniach, zwiedzanie obory i cielętnika.
Na zakończenie pożegnali¶my się piosenkami. Dh. komendantka podarowała zuchom i harcerzom z Glesna jako nagrodę torbę cukierków.


Bardzo dziękujemy za pomoc i możliwo¶ć zorganizowania zlotu: Ewie i Kazimierzowi Zielińskim, Irenie i Czesławowi Grobowskim, Annie Buda, Sylwii Konieczny, Ewie Ożdżyńskiej, Dobrochnie Olesińskiej i sponsorom: pani Kamilli Mrotek, panu Piotrowi Radwańskiemui Marzannie Musiał.

   

   Temat wy¶wietlono: 2650 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.019892 sekund