Dzisiaj jest wtorek
19 lutego 2019
.
Temperatura powietrza
1.25 °C

.
Gości na portalu: 44
.
Polecamy
W Osieku nad Notecią mają szatnię na medal
Nadchodzące wydarzenia
Ruszają wybory w sołectwach
   Glesno, dodano: 2018-04-21, godz.23:44

Zuchy i harcerze powitali wiosnę

21 kwietnia 2018 r. do Glesna przyjechało 150 zuchów i harcerzy z Hufca ZHP im. Stanisława Staszica w Pile, aby obrzędowo powitać wiosnę. Wiosenny zlot przygotowali: 9 DH „ Wędrowcy” z drużynową Ewą Dmochewicz i 10 GZ „ Czerwone Muchomorki” z drużynową Haliną Betańską.


Zlot rozpoczęliśmy zbiórką na boisku wielofunkcyjnym przy szkole. Następnie ze śpiewem przyszliśmy nad jezioro przy dworku Stadniny Koni w Gleśnie, gdzie przy ognisku czekała na nas „ Wiosenka”, którą powitaliśmy harcerskimi okrzykami, piosenkami i pląsami.


O podpalenie ogniska poprosiliśmy dh. Komendantkę Bożenę Wojciechowską. Potem grupami udaliśmy się na poczęstunek do zabytkowej kuźni zwanej „ Bonanzą”, na przejazd konnym wozem, do jazdy wierzchem na koniach, zwiedzanie obory i cielętnika.
Na zakończenie pożegnaliśmy się piosenkami. Dh. komendantka podarowała zuchom i harcerzom z Glesna jako nagrodę torbę cukierków.


Bardzo dziękujemy za pomoc i możliwość zorganizowania zlotu: Ewie i Kazimierzowi Zielińskim, Irenie i Czesławowi Grobowskim, Annie Buda, Sylwii Konieczny, Ewie Ożdżyńskiej, Dobrochnie Olesińskiej i sponsorom: pani Kamilli Mrotek, panu Piotrowi Radwańskiemui Marzannie Musiał.

   

   Temat wyświetlono: 2896 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.022493 sekund