Dzisiaj jest środa
21 listopada 2018
.
Temperatura powietrza
-1.06 °C

.
Gości na portalu: 112
.
Polecamy
Narodowe Święto Niepodległości w Osieku
Nadchodzące wydarzenia
Kącik twórczy w każdy wtorek
   Kosztowo/Toruń, dodano: 2018-05-01, godz.17:56

Młyn wiedzy w Toruniu

W czwartek 26.04.2018 r. uczniowie klas IV- VII wraz z opiekunami pojechali do Torunia. Główną atrakcją wycieczki był MŁYN WIEDZY- centrum nowoczesności w Toruniu. Po zbiórce przy sali wiejskiej w Kosztowie ok. godz. 7.40 wyjechaliśmy do Torunia. Pierwszy przystanek po ok. 2 godzinach jazdy autokarem zrobiliśmy już w Toruniu, na posiłek w Mc Donalds. Po pysznym śniadaniu i chwili na wypoczynek pojechaliśmy do Młyna Wiedzy. Jest to przepiękny, ogromny budynek, który ma VI pięter. Wchodząc do budynku można zobaczyć Wahadło Foucaulta, które ma 33 metry długości, a jego serce waży 35 kg. Wahadło to demonstruje odbiorcom doświadczenie dowodzące ruch Ziemi wokół własnej osi. Po zakupie biletów podzieliliśmy się na dwie grupy i wraz z przewodnikiem rozpoczęliśmy zwiedzanie.


Zwiedziliśmy przeróżne wystawy:
1) Na I piętrze „O obrotach” gdzie tematy związane były z kołem, ruchem obrotowym, podróżami kosmicznymi. Mieliśmy okazje poczuć się jak chomik, który biega w kole 
2) II piętro „Rzeka”- zobaczyliśmy tam duży model rzeki Wisły, ciekawostki przyrodnicze charakterystyczne dla górnego, środkowego i dolnego biegu rzeki.
3) III piętro PrzeŻYCIE” gdzie motywem przewodnim jest przygoda. Dużo interaktywnych stanowisk, które pełniły rolę edukacyjną. Na tym samym piętrze znajdowała się również kolejna wystawa „PrzeBUDOWA” gdzie dzieci miały możliwość zbudować budynki, mosty czy postacie z dużych klocków.
4) IV piętro „Kalejdoskop”- 30 interaktywnych stanowisk, na których mogliśmy doświadczyć jak ludzkie oko może nas oszukać, mogliśmy zobaczyć jak działa kalejdoskop.
5) V piętro „Idee” gdzie dowiedzieliśmy się jak zbudowane jest ludzkie ciało, jak można usłyszeć muzykę poprzez zęby, tworzyliśmy świetlne obrazy.Po trzech godzinach intensywnego zwiedzania mieliśmy chwilę na zakupy w sklepie z pamiątkami. Opuściliśmy Młyn Wiedzy w świetnych nastrojach i bogatsi o wiedzę jaką zdobyliśmy podczas zwiedzania. W Kosztowie byliśmy ok. godz. 18.00.

SP w Kosztowie   

   Temat wyświetlono: 2665 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.035186 sekund