Dzisiaj jest wtorek
22 stycznia 2019
.
Temperatura powietrza
-5.81 °C

.
Gości na portalu: 61
.
Polecamy
Rozbudowa remizy coraz bliżej
Nadchodzące wydarzenia
Zaproszenie na ferie w bibliotece
   Falmierowo/Piła, dodano: 2018-05-07, godz.23:14

Wizyta w Miasteczku Ruchu Drogowego

Dnia 27 kwietnia 2018 r. uczniowie klas: „0”, I i II ze Szkoły Podstawowej w Falmierowie, pod opieką pp.Elżbiety Knioła, Renaty Nowickiej i Natalii Kowalskiej wybrali się do kina na bajkę pt. Piotruś Królik. Wszystkich urzekła postać tytułowego bohatera - złośliwego, niepokornego i ciekawskiego Piotrusia, który prowadził wojnę z panem McGregorem. Walka toczyła się o kontrolę nad ogrodem pana McGregora oraz o serce zakochanej w zwierzętach sąsiadki. Uczniowie utrwalili pojęcia „przyjaźń”, „odwaga cywilna”, które poznali wcześniej, a których to nie zabrakło Piotrusiowi Królikowi.


Kolejną atrakcją wyjazdu była wizyta w Miasteczku Ruchu Drogowego. Przywitał nas tam miły strażnik miejski-p. J. Ozimina. Najpierw powtórzyliśmy numery alarmowe znanych nam służb, a następnie rozpoczęliśmy zajęcia praktyczne. Przechodziliśmy przez przejścia dla pieszych z sygnalizacją i bez, obeszliśmy miasteczko omawiając poszczególne znaki drogowe, a następnie jeździliśmy rowerkami biegowymi i zwykłymi po całym miasteczku. Jak się okazało nie tak łatwo jest stosować wiedzę teoretyczną w praktyce. Bywało, że piesi przechodzili przez rondo, a rowerzyści jeździli pod prąd. Wszystkiemu przyglądał się dyspozytor monitoringu miejskiego, który potwierdzał swoją obecność, machając kamerami. Mieliśmy także okazję wziąć udział w konkursie plastycznym, wyścigach rzędów. Na koniec stworzyliśmy pociąg, który objechał cały teren. Pobyt w tym miejscu zakończyliśmy wspólnym zdjęciem i piosenką o sygnalizatorze.
Ostatnim punktem wycieczki był posiłek w McDonalds, gdzie każdy otrzymał zestaw dziecięcy z zabawką (z bajki Piotruś Królik) oraz maskę zwierząt. W czasie wyjazdu edukacyjnego uczniowie mieli możliwość obserwacji, zdobywania informacji, które są podstawą trwalszej i bogatszej wiedzy. Nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie oraz zwiększanie świadomości młodych osób na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym sprawiły, że wycieczka była bardziej owocna i atrakcyjna. Po udanym wyjeździe wszyscy w doskonałych nastrojach wróciliśmy do szkoły.
   

   Temat wyświetlono: 2726 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.048359 sekund