Dzisiaj jest wtorek
22 stycznia 2019
.
Temperatura powietrza
-5.50 °C

.
Gości na portalu: 72
.
Polecamy
Powstały bulwary wyrzyskie
Nadchodzące wydarzenia
Propozycje sportowe na ferie
   Wyrzysk, dodano: 2018-05-09, godz.22:06

Zdrowe asy z trzeciej klasy wygrały 2000 złotych

Uczniowie z klasy 3 c Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku przystąpili do konkursu dla Szkolnych Klubów Niemarnowania Żywności realizowanego w programie edukacyjnym Tesco „Od uprawy do potrawy”, który odbywał się w okresie od 1.10.2017 r. do 28.02.2018 r. W konkursie zdobyli 2 miejsce spośród innych Szkolnych Klubów Niemarnowania w kraju i otrzymali nagrodę w postaci bonu o wartości 2 000,00 złotych do zrealizowania w Tesco oraz zestaw do założenia szkolnego ogródka.Realizując program uczniowie wykonali wiele zadań, których głównym celem było promowanie niemarnowania wśród uczniów żywności, zdrowe odżywianie oraz zwrócenie uwagi na częste wyrzucanie choćby kanapek. Biorący udział w konkursie stworzyli plakat nawiązujący do hasła programu „od uprawy do potrawy” uwzględniając w nim wszystkie pory roku, zwłaszcza ich cykliczność. Dzieci poprzez swoją pracę twórczą chciały pokazać, iż każda pora roku ma swoje indywidualne i szczególne znaczenie w uprawie roślin. Założyły także swój Klub Niemarnowania Żywności pod nazwą „Zdrowe Asy z trzeciej klasy” chcąc zwrócić uwagę na problem wyrzucania żywności. Sami też pokazali społeczności szkolnej, iż kanapką można się wymienić. Poza tym zorganizowali zajęcia w ramach zdrowego odżywiania, przygotowując smaczne, zdrowe kanapki. Kolejnym zadaniem przedstawicieli 3 c jest założenie szkolnego ogródka, co już po części poczynili. Korzystając z zestawu, który otrzymali w nagrodę od Tesco, posadzili zioła: oregano, bazylię, miętę i szczypiorek oraz warzywa: marchew, rzodkiewkę i fasolę. Następnym punktem realizacji zadań jest ekspedycja smaków w najbliższym punkcie Tesco, na którą także zapisali się w/w uczniowie.

Opiekunem uczniów i inicjatorem realizowanych zadań była wychowawczyni klasy 3 c pani Agnieszka Spirydow, która wspierała swoich wychowanków oraz rodzice, którzy także pomagali i niejednokrotnie towarzyszyli swoim pociechom w realizowaniu poszczególnych zadań. W efekcie końcowym postanowiono wygraną kwotę przeznaczyć na nagrody dla uczniów biorących udział w programie oraz na zakup pomocy dydaktycznych dla nauczyciela.


Uczniowie klasy 3 c i ich wychowawczyni ogromnie cieszą się z wygranej i zachęcają wszystkich do podejmowania podobnych inicjatyw, bowiem naprawdę warto.SP Wyrzysk   

   Temat wyświetlono: 2718 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.021046 sekund