Dzisiaj jest wtorek
19 lutego 2019
.
Temperatura powietrza
1.06 °C

.
Gości na portalu: 43
.
Polecamy
Ruszy budowa ulicy Kasztanowej
Nadchodzące wydarzenia
Ruszają wybory w sołectwach
   Wyrzysk, dodano: 2018-05-11, godz.23:30

Stop nałogom

Dnia 8 maja br. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku podczas apelu odbyło się podsumowanie kwietniowej kampanii prozdrowotnej, której współorganizatorem był Urząd Miasta i Gminy w Wyrzysku.


Uczniowie klas VII oraz II i III oddziałów gimnazjalnych sprawdzali swoją wiedzę z zakresu profilaktyki zdrowia biorąc udział w szkolnych konkursach: antynarkotykowym, antyalkoholowym i wiedzy o AIDS. Młodzież również tworzyła ulotki informacyjne pod hasłem ,,Stop nałogom". Powyższe działania miały na celu uświadomienie uczniom, jak ważna jest świadomość konsekwencji zażywania używek, asertywna postawa w walce z nałogami i szacunek dla zdrowia i ludzkiego życia.


Zwycięzcy konkursów zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi.

W konkursie antynarkotykowym I miejsce zajął Kacper Grubich z kl. IIId, II miejsce - Igor Rumiński z kl. IIIa, III miejsce - Jan Wójcik z kl. IIIc. W konkursie antyalkoholowym I miejsce przypadło Wiktorii Kozimor z kl. IId, II lokatę uzyskała Zofia Balcerowska z kl. IIIc, III miejsce zdobył Mateusz Nowicki z kl. IIb.

W konkursie Wiedzy o AIDS I miejsce należy do Wiktorii Kozimor z kl. IId, na II miejscu uplasowała się Zofia Balcerowska z kl. IIIc, III miejsce zajął Mateusz Nowicki z kl. IIb.

W konkursie na ulotkę informacyjną ,,Stop nałogom" I miejsce zajęła Wiktoria Kozimor z kl. IId, II miejsce - Zuzanna Bura z kl. IIe, III miejsce - Karolina Bąbińska z kl. IIe. Wyróżniona została praca Marty Manthai z kl. IIb.

Zwycięzcom pogratulowała i wręczyła nagrody dyrektor szkoły mgr Danuta Buryta- Arndt oraz organizatorzy powyższych działań: mgr Beata Nowicka, mgr Izabela Duszczak i mgr Lidia Troczyńska.

Izabela Duszczak   

   Temat wyświetlono: 2774 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.019982 sekund