Dzisiaj jest czwartek
21 marca 2019
.
Temperatura powietrza
6.75 °C

.
Gości na portalu: 49
.
Polecamy
Trenowali z Maciejem Makuszewskim
Nadchodzące wydarzenia
4 Pory Roku – Dębowa Góra – Wiosna 2019
   Osiek nad Notecią, dodano: 2018-06-03, godz.23:56

33 lata posługi kapłańskiej Ks. Adama Przyborskiego

3 czerwca 2018 r., na głównej Mszy Świętej o godz. 11.00, w parafii pw. Św. Józefa w Osieku nad Notecią licznie zgromadziła się wspólnota wiernych na uroczystej Eucharystii w intencji Ks. Proboszcza Adama Przyborskiego z racji Jubileuszu 33 rocznicy święceń kapłańskich.


Wiele ciepłych słów zostało wypowiedzianych do Czcigodnego Jubilata. Najpierw głos zabrał Ksiądz Wikariusz. Zauważył, że w takim dniu jak dzisiejszy, trudno jest patrzeć na wszystkie lata pracy kapłańskiej inaczej niż na dar Kapłańskich dłoni i ust, które szczodrze karmiąc nas słowem i umacniając sakramentami, poprzez Twoje świadectwo wiary i miłości prowadzą nas do Chrystusa, by wszyscy do których byłeś i nadal jesteś posyłany stanowili jedno w Chrystusie. Ks. Patryk Styba dalej podkreślił, że w tym szczególnym dniu – Jubileuszu 33-lecia święceń kapłańskich, nasza wspólnota parafialna w Osieku nad Notecią, w imieniu której kieruję do Ciebie te słowa, pragnie być z Tobą i przy Tobie, by wyrazić Ci naszą wdzięczność, że przed 33. laty, w dniu 01 czerwca 1985 roku w Bazylice Prymasowskiej w Gnieźnie odpowiedziałeś „tak” na Chrystusowe zaproszenie „Pójdź za Mną”, by rozpocząć służbę w Winnicy Pańskiej.
Następnie głos zabrała Rada Parafialna. Jej członek, radny Janusz Dreger, życzył przede wszystkim zdrowia drogiemu Jubilatowi. Następnie wspólnota Żywego Różańca na czele z panią Urszulą Dreger odniosły się do słów św. Jana Pawła II, który mówił, iż powołanie do dar i tajemnica. Nie zabrakło ogromu pięknych życzeń od Stowarzyszenia Wspierania Powołań, które wypowiedziała przewodnicząca tejże grupy apostolskiej, pani Emilia Edwarczyk.Wiele pięknych słów, kwiatów stały się powodem wzruszenia ze strony Jubilata. Ks. Adam Przyborski wszystkim bardzo serdecznie podziękował za obecność i wspólne kroczenie z Jezusem Chrystusem od 2005 roku, od kiedy to pełni urząd Proboszcza w Osieku nad Notecią.

Tekst/ Zdjęcia: Ks. Patryk Styba   

   Temat wyświetlono: 2858 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.021521 sekund