Dzisiaj jest wtorek
22 stycznia 2019
.
Temperatura powietrza
-6.56 °C

.
Gości na portalu: 69
.
Polecamy
Powstały bulwary wyrzyskie
Nadchodzące wydarzenia
Zaproszenie na ferie w bibliotece
   Osiek nad Notecią, dodano: 2018-06-06, godz.01:16

Osiecka młodzież po raz kolejny na Lednicy

Od wielu już lat młodzież z Osieka nad Notecią wzięła udział na spotkaniu w Lednicy. 2 czerwca 2018 r. młodzież z parafii pw. św. Józefa z Osieka nad Notecią wraz z Księdzem Wikariuszem, Księdzem Patrykiem Styba, udała się na XXII Spotkanie na Polach Lednickich. Jest to największe, coroczne spotkanie wspólnoty katolickiej w Polsce, na które przybywa również mnóstwo ludzi zza granicy. Tysiące osób przybyło, aby zjednoczyć się ze sobą oraz przede wszystkim z Panem Jezusem. W tym roku mimo chwilowego upału podczas oczekiwania na dostanie się na Pola Lednickie pogoda niesamowicie dopisała.


Na samym początku w recepcji odebraliśmy symbol tegorocznego spotkania, którym było Zwierciadło Prawdziwego Spojrzenia, flagę Polski, oraz butelki i ręczniki, którymi wykonywany był gest obmywania nóg. Na Polu Spowiedzi była okazja, aby przystąpić do Sakramentu Pokuty. O godzinie 15.00 odbyła się Koronka do Miłosierdzia Bożego, w której wszyscy uczestnicy chętnie wzięli udział. Następnie podziwialiśmy procesję z lednickimi sztandarami, dziećmi i Orłami Lednickimi podczas pieśni zatytułowanej "Tylko Orły", którą uwielbiał inicjator spotkania, śp. Ojciec Jan Góra. O godzinie 17.00 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie XXII Spotkania LEDNICA 2000.


Wzięliśmy udział w tańcach, a z pomocą otrzymanych śpiewników, śpiewaliśmy najróżniejsze pieśni. Zostało wygłoszone Misterium Stworzenia Świata, którego wszyscy uważnie wysłuchiwali. Przemówił również Prezydent RP Andrzej Duda. Część tą zakończył gest Mandatum, czyli umywania nóg, który jest gestem bezinteresownej miłości do drugiego człowieka. O godzinie 20.00 wzięliśmy udział w Eucharystii pod przewodnictwem Prymasa Polski, Ks. Abpa Wojciecha Polaka, a homilię wygłosił Arcybiskup Łódzki – Abp Grzegorz Ryś.


Hasłem tegorocznego spotkania brzmiało „Jestem”, o którym przez cały czas przypominano i zachęcano do jego głoszenia. Na stoiskach zakupiliśmy pamiątki z logo Lednicy.


Osiecka młodzież oraz dorośli doskonale się bawiła. Wielu z nas już w drodze powrotnej zdecydowało, że koniecznie musi wziąć udział w przyszłorocznym spotkaniu. Wszyscy z uśmiechem oraz wspaniałymi wspomnieniami wrócili bezpiecznie do domów, a Spotkanie na Polach Lednickich na pewno na długo zapadnie nam w pamięci.


Bardzo serdecznie dziękujemy Ks. Adamowi Przyborskiemu, proboszczowi parafii pw. Św. Józefa w Osieku nad Notecią, za Boże błogosławieństwo i wsparcie materialne naszego wyjazdu, a także Ks. Patrykowi i naszym niezastąpionym opiekunom: Pani Alinie Nowak, Sławomirze Janowiak i Ewie Golla za towarzyszenie, wspólnie spędzony czas i opiekę nad nami.

Tekst: Wiktoria Ciszewska   
Zdjęcia: Ks. Patryk Styba/ Wiktoria Ciszewska   

   Temat wyświetlono: 2723 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.02263 sekund