Dzisiaj jest poniedziałek
27 maja 2019
.
Temperatura powietrza
14.94 °C

.
Gości na portalu: 18
.
Polecamy
228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Nadchodzące wydarzenia
Zapisz się na Bieg Olka
   Gromadno, dodano: 2018-06-10, godz.23:33

Ordery uznania za matczyny trud

Miłym akcentem rozpoczął się Piknik Rodzinny, który odbył się w niedzielę, 3 czerwca 2018 roku, w Gromadnie. Podczas imprezy wręczono pięć Orderów Serca – Matkom Wsi przyznanych przez Prezydium Rady Regionalnego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Chodzieży.

Order Serca – Matkom Wsi otrzymały: Marzena Barciszewska, Maria Dróbka, Zenobia Kozioł, Anna Mrotek i Lucyna Mrotek. Uroczystego wręczenia odznaczeń dokonali: Burmistrz Wyrzyska – Bogusława Jagodzińska, Prezes Regionalnego ZRKiOR w Chodzieży – Andrzej Skotowski oraz Sołtys Gromadna – Roman Kowalski.


Order Serca – Markom Wsi to symbol uznania za matczyny trud włożony w wychowanie młodego pokolenia Polaków – Patriotów, za kształtowanie w rodzinnym domu i środowisku humanistycznym postaw moralnych, za niestrudzoną pracę w przeobrażaniu wsi, rodziny wiejskiej w nowoczesną, postępową, zamożną, korzystającą ze zdobyczy współczesnej cywilizacji, za autentyczne zaangażowanie w upowszechnianie cnót obywatelskich, za aktywność społeczno-zawodową w środowisku wiejskim i umiłowanie Ojczyzny.

   

   Temat wyświetlono: 3939 razy.
Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.026392 sekund