Dzisiaj jest wtorek
19 lutego 2019
.
Temperatura powietrza
5.69 °C

.
Gości na portalu: 57
.
Polecamy
W Osieku nad Notecią mają szatnię na medal
Nadchodzące wydarzenia
Ruszają wybory w sołectwach
   Wyrzysk, dodano: 2018-06-11, godz.23:59

Biwak zuchów w Funce

W środę 6. czerwca 8 GZ ,,Białe Wilczki” działająca przy szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku wyruszyła na biwak do Funki.

Zuchy po wysłuchaniu zasad obowiązujących podczas wypoczynku zakwaterowały się w domkach. Po obiedzie dzieci spotkały się z ornitologiem. Dowiedziały się wielu ciekawych informacji o ptakach, a potem każdy otrzymał lornetkę i mógł je obserwować. Następnie zuchy tropiły ślady zwierząt, a potem pełne wrażeń udały się na kolację. Na terenie ośrodka dzieci bawiły się w chowanego, a wieczorem odbyło się ognisko, na którym śpiewano piosenki.

W czwartek 7. czerwca po śniadaniu zuchy wypłynęły w rejs po jezierze. Każdy trzymał ster, linę lub wiosłował. Potem nastąpiła chwila relaksu na pomoście. Po obiedzie na dzieci czekało kolejne wyzwanie – wikliniarstwo. Każdy miał okazję wypleść z wikliny serce lub wianek. Następnie zuchy udały się do sali, w której odbywały się zajęcia plastyczne. Każdy wykonał bransoletkę metodą filcowania. Były to trudne warsztaty, ale dzieci poradziły sobie z nimi świetnie. Po kolacji wieczorem wybrały się na dyskotekę.

Piątek 8. czerwca szybko upłynął na porządkowaniu domków, podsumowaniu biwaku i ostatnim spacerze nad jezioro. W godzinach popołudniowych gromada wróciła do Wyrzyska.

Wspomnienia z biwaku na pewno zostaną na długo w pamięci dzieci,bo wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że ,,dobrze zuchem być”!

Anna Muszyńska   

   Temat wyświetlono: 2794 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.026758 sekund