Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Glesno, dodano: 2018-06-14, godz.00:37

V Mistrzostwa Gminy Wyrzysk w Siatkówce Plażowej

W sobotę 2  czerwca 2018 roku zostały rozegrane „V Mistrzostwa Gminy Wyrzysk w Siatkówce Plażowej Mężczyzn”. Miejscem siatkarskich zmagań było boisko do siatkówki plażowej przy Szkole Podstawowej w Gleśnie. Zawody odbyły się w ramach obchodów jubileuszu „600-lecia Glesna”. Turniej miał przyczynić się do popularyzacji siatkówki plażowej, zintegrować lokalne środowisko siatkarskie oraz propagować aktywne formy spędzania wolnego czasu. Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku we współpracy z Sołectwem Glesno oraz Gminą Wyrzysk.

Do  rywalizacji w turnieju przystąpiło 8 par: Bejnarowicz Paweł / Górski Damian (Gołańcz / Janowiec Wlkp.), Góra Mikołaj / Pruss Bartek (Karolewo / Tuchola), Graczyk Piotr / Stalęga Paweł (Piła), Gromadzki Kamil / Bazylewicz Jakub (Częstochowa / Mieścisko), Kusz Eliasz / Zgrzywa Marcel (Osiek nad Notecią), Łuczko Michał / Proć Szymon (Szczecinek), Matulis Marcin / Wołowicz Mateusz (Grudziądz/Bydgoszcz) oraz Węgrzyn Wojciech / Białczak Paweł (Osiek nad Notecią). Uczestnicy turnieju zostali podzieleni na 2 grupy, w których rywalizowano systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów do 15 punktów. Do półfinałów z każdej grupy awansowały po 2 najlepsze pary.