Dzisiaj jest piątek
20 lipca 2018
.
Temperatura powietrza
18.37 °C

.
Gości na portalu: 31
.
Polecamy
Piraci przypłynęli do Wyrzyska
Nadchodzące wydarzenia
Pobiegnij lub pomaszeruj w Osieku nad Notecią
Strefa humoru
Jakie wnioski?
   Wyrzysk, dodano: 2018-07-01, godz.00:20

Kącik Twórczy dla dzieci

W maju w Bibliotece Publicznej w Wyrzysku rozpoczęliśmy cykl zajęć pozalekcyjnych dla dzieci „Kącik twórczy”. Pierwsze zajęcia biblioteczne zostały zorganizowane 29 maja w ramach Dnia Bociana Białego. Uczestnicy zapoznali się z tematem i wykonali piękną makietę przedstawiającą bociana w roli głównej.


Kolejne spotkanie przeniosło nas do krainy dinozaurów. Dzieci uczestniczące w zajęciach bardzo chętnie przeglądały atlasy i książki o dinozaurach i rysowały diplodoki, triceratopsy ….a na koniec wspólnie stworzyliśmy makietę świata tych prehistorycznych gadów.

W czerwcu w ramach zajęć w „Kąciku twórczym” zanurzyliśmy się w podwodny świat, gdzie za pomocą metody origami a konkretnie kompozycji z papierowych kółek stworzyliśmy ciekawe i kolorowe prace, które później ozdobiły bibliotekę. Na ostatnich zajęciach przenieśliśmy się w kosmos. Dzieci dowiedziały się mnóstwo ciekawych rzeczy o galaktyce, układzie słonecznym, oglądały również książki o gwiazdach i planetach, a uwieńczeniem tego spotkania była stworzona przez każdego z uczestników piękna kartka z pozdrowieniami z międzygalaktycznej podróży.


Na kolejne zajęcia z cyklu „Kącik twórczy” zapraszamy już we wrześniu.

M-GOK Wyrzysk, Biblioteka Publiczna   

   Temat wyświetlono: 251 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.02078 sekund