Dzisiaj jest wtorek
19 lutego 2019
.
Temperatura powietrza
2.25 °C

.
Gości na portalu: 65
.
Polecamy
Wkrótce ruszy przebudowa ulicy Parkowej
Nadchodzące wydarzenia
Ruszają wybory w sołectwach
   Wyrzysk, dodano: 2018-07-05, godz.00:03

Trwa rozbudowa i modernizacja oczyszczalni

Trwa rozbudowa i modernizacja Oczyszczalni Ścieków w Wyrzysku. Inwestorem jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o. o. w Wyrzysku. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem robót.

Gwoli przypomnienia wartość inwestycji przekracza 15 mln zł z czego ponad 8 mln zł. to środki z UE, prawie 5 mln zł. to pożyczka zaciągnięta przez Spółkę w NFOŚiGW, reszta to środki własne Spółki.

Na dzień dzisiejszy wydatkowano już prawie 1,5 mln zł.


Wykonany został już Bioreaktor – komora osadu czynnego po pozytywnej próbie szczelności zgłoszono odbiór i wniosek o pozwolenie na użytkowanie.

- Zarząd Spółki czuwa nad przebiegiem prac i wnosi uwagi i propozycje rozwiązań do projektu budowlanego, które w rezultacie polepszą funkcjonowanie oczyszczalni w przyszłości oraz wprowadzą najnowsze rozwiązania technologiczne poprawiające jakość oczyszczonych ścieków a także obniżą energochłonność urządzeń - mówi o postępach prac prezes Edward Gaitkowski, dodając: - W związku z tym w trakcie robót nastąpią zmiany technologii osadników wtórnych. Zmiana ta będzie polegała na zastąpieniu osadnika wtórnego łańcuchowego na osadnik wtórny radialny z odprowadzaniem osadów dennych i części pływających. W obecnej chwili wykonano wykop pod fundamenty.Kolejna zmiana będzie polegała na przesunięciu budynku stacji mechanicznego odwadniania osadu ze względu na bardzo złe warunki gruntowe, które występują w miejscu obecnego posadowienia budynku (nieprzewidziane w projekcie – za mała siatka wierceń sprawdzająca nośność gruntu) oraz zamiany zaprojektowanej prasy taśmowej odwodnienia osadu na bardziej nowoczesną i wydajną prasę śrubowo talerzową.


W chwili obecnej trwają również prace przy budowie nowego budynku wielofunkcyjnego między innymi będzie tam następowało zagęszczanie osadu.

W czerwcu rozstrzygnięto przetarg w ramach umowy na dostawę nowego zestawu ciągnika wraz z przyczepą skorupową do wywożenia osadu.

   

   Temat wyświetlono: 2806 razy.
Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.026884 sekund